Boyun Germe Sonrası İyileşme Dönemi İçin 6 İpucu

Boyun Germe

Bahar Özbal tarafından yazılmış, Op. Dr. Berat Çiğdem tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Boyun Germe Sonrası İyileşme Dönemi İçin 6 İpucu

Boyun yüz güzelliğinin devamı niteliğinde bir bölge, boyun germe estetiği ise sıklıkla yüz germe operasyonlarına dahil edilen estetik cerrahi uygulamalarından bir tanesi. Yaşa bağlı ya da aşırı kilo verme sonrası boyun bölgesinde oluşan form kaybını ortadan kaldırmaya yönelik bir operasyon olan boyun germe estetiğini Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Berat Çiğdem anlatıyor:

Yaşlandıkça, kollajen ve elastin kaybından dolayı, cilt elastikiyetini kaybetmeye başladığında yüzümüzün tüm kısımları sarkmaya başlar. Ayrıca sadece bu iki proteinin kaybından değil, aynı zamanda yağlarımız da küçülmeye ve azalmaya devam eder.

Op. Dr. Berat Çiğdem boyun germe whatsapp butonu

Bu önemli deri altı yapıların kaybı, yaşlanmayı karakterize eden sarkmış yüz cildi görünümüne neden olur. Tüm insanlar aynı şekilde veya koşullarda yaş almaz, bazıları diğerlerinden daha fazla hacim kaybederken, bazıları ciltlerinde daha fazla sarkma yaşar. İşte tüm bu süreçten boyun bölgesi de etkilenir ve boyun germe zamanı tersine çevirebilmek için oldukça etkili bir çözüm sunar.

Dediğiniz gibi yüz germe ile birlikte yaptığımız bir cerrahidir fakat elbette tek başına da boyun estetiği yapılabilir. Çenenin altında ve boyun boyunca oluşmuş gevşek cilt, boyunda derin kırışıklığa ve "çift çene" görünümüne neden olabilir.

Boyun germe ameliyatı sayesinde, kırışıklıkları etkili bir şekilde düzeltir ve boynun pürüzsüz ince hatlarını eski haline getirebiliriz. Boyun germe ameliyatı sırasında varsa yağ fazlalığını alabilir, boyun yapılarını çevreleyen kas tabakasını düzeltir ve sıkılaştırır, fazla cildi bedenden uzaklaştırırız.

Şimdi size boyun germe sonrası iyileşme döneminin konforlu geçmesi için 6 ipucu vermek isterim:


1. Estetik Cerrahınızın Sonrası Talimatlarına Mutlaka Uyun

boyun germe sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Başarılı geçen boyun germe operasyonunun sonrası sürecinde cerrahınız size yapmanız gerekenleri anlatacak, bazı talimatlar verecektir. Mutlaka harfiyen yerine getirin. 


2. Yardım İsteyin

boyun germe

Boyun germe sonrası ilk birkaç gün yanınızda size yardımcı olacak birisi gerekebilir. Genel anestezinin etkileri sebebiyle, boyun germe estetiği sonrası sersemlemiş olabilirsiniz.  Hastaneden yalnız başınıza ayrılmayın, güvendiğiniz bir arkadaşınız veya aile üyeniz sizi eve bıraksın. Evde size yardımcı olsun.


3. Başınız Yüksekte Uyuyun

boyun germe sonrası yatış pozisyonu

Boyun germe sonrası başınızı yükseğe alarak uyumak şişlik ve ağrıyı önlemeye yardımcı olabilir, bu yüzden yatarken çift yastık kullanımı faydalı olacaktır.


4. Boyun Germe Sonrası Korse

burun germe sonrası korse

Estetik cerrahınızın tavsiyesiyle kullanmanız gereken bandaj ya da korse olacaktır. Bu boyun korsesi şişmeyi en aza indirmeye ve boyun germe sonuçlarınızı korumaya yardımcı olabileceğinden bu adımı atlamayın


5. Hazır Olana Kadar İşe Dönmeyin

boyun germe sonrası işe dönüş

Hazır olmadan işe başlamak boyun germe sonrası alacağınız güzel sonuçları ve sağlığınızı riske atabilir, bu nedenle ihtiyacınız olduğu kadar zaman ayırın, kendinizi iyi hissetmeden işe başlamayın.


6. Spor Yapmadan Önce Estetik Cerrahınızdan Onay Alın

boyun germe sonrası spor

Hafif yürüyüşlerde herhangi bir sorun yaşamazsınız fakat esneme hareketleri veya agresif bir egzersiz için biraz daha zamana ihtiyacınız olacaktır. Mutlaka estetik cerrahınızın onayıyla egzersizlere başlayın.”


Yayınlanma tarihi: 17/02/2021

-

Son Güncellenme: 28/10/2021

Başa Dön