Botoks Fiyatları Ne Kadar?

Botox

Hülya Alkan tarafından yazılmıştır.


Botoks Fiyatları Ne Kadar?

Uygulamanın yapılacağı bölge ya da bölgeler, işlemde kullanılacak ürünün markaları*,  işlemi gerçekleştirecek doktor ve klinikten kliniğe farklılık gösterir. Yüz bölgesi botoks fiyatları ortalama 800 TL ile 2.500 TL fiyat aralığında uygulanır. 

Bu ücrete göz, göz çevresi, alın, kaş arası ve dudak çevresi gibi alanlar dahildir. 

Aşırı terleme, migren, şaşılık, istemsiz kas kasılmaları (distoni), kuru göz ya da göz sulanması gibi rahatsızlıkların tedavisinde de Botoks etken maddesi “Clostridium Botulinum” kullanılmaktadır. 

Tedavi amaçlı botoks uygulamalarının fiyatları estetik amaçlı uygulamalardan farklı ücretlendirilir. Örneğin çene sıkması sorunu gibi bir distoni problemini bloke etmek amaçlı botoks uygulaması 1.500 TL’den başlayan fiyatlarla yapılır. 

Ankara’da botoks fiyatları 600 TL -1.800 TL arasında gerçekleştirilirken İzmir’de bu fiyat 750 TL -1.600 TL arasında yapılmaktadır.

Botoks uygulaması fiyatlarında büyük şehirler arasında en yüksek fiyat aralığı sahip şehir İstanbul'dur. Yeniben’de kullanıcıların bıraktığı deneyimleri ve bildirimleri kaynak göstererek diyebiliriz ki,  İstanbul’da Botoks uygulama fiyatları 850 TL’den başlar ve seçilen doktor, konum ve klinik özelliklerine göre 2.500 TL’ye kadar çıkabilir. 

Peki Botoks fiyatlarını neler belirler?

Botoks fiyatı ne kadar?

Botoks fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterebilir:

  • Botoks ürünün markası fiyatlarda  belirleyicidir. FDA onayı var mıdır önemli bir etkendir. 

  • Botoks fiyatlarını uygulanacak alan da belirler. Sadece kaş arasına düşünüyorsanız, göz çevresi eklenmeyecek ise çok daha uygun fiyatlı olacaktır.  Koltuk altı terlemesinde mi sadece kullanılacak yoksa avuç içi terlemesi için de uygulama yapılacak mı fiyatlar açısından belirleyicidir. 

  • Botoks fiyatlarını yapılacak ünite miktarı belirleyecektir. Yani kaç tüp ürün kullanılacak Yeniben Soru&Cevap sayfasında “Botox fiyatları yapılan ünite miktarına göre mi belirleniyor?” sorusuna örneğin, Doç. Dr. Süleyman Taş şöyle yanıt veriyor: “Her hekimin , her kliniğin fiyatlar konusunda belli başlı fiyat politikası vardır. Kesin fiyatlar yapılacak müdahaleye göre belirlenmektedir. İşlemi yaptırmadan önce hem işlem hakkında hem fiyat konusunda detaylı görüşüp anlaştıktan sonra uygulamaları yaptırmanızı öneririm.”

*Botoks adını Botox markasından alır. Botoks işlemlerinde FDA onayını almış DYsports ve Botox markaları tercih edilmelidir.


Yayınlanma tarihi: 26/10/2020

-

Son Güncellenme: 16/02/2021

Botox ile ilgili yazılar