Blogger Olumsuz Yorumlar Yazdı, Şimdi Cerraha 30 Bin Dolar Borçlu

Meme Büyütme
Meme Büyütme tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Emel Gerdaneri tarafından yazılmıştır.

Blogger Olumsuz Yorumlar Yazdı, Şimdi Cerraha 30 Bin Dolar Borçlu

Meme implantı ameliyatından memnun olmadığı için blog ve sosyal medya hesaplarından cerrahla alakalı olumsuz yorumlar yazan blogger cerraha 30 bin dolar ödeyecek.

mahkeme kararı

Rosa Campagna Deck 2015 yılında Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Brian Peterson’a meme büyütme estetiği yaptırdı.

Ancak operasyondan tam 3 sene sonra bir memenin diğerinden daha aşağıda olması, simetri sorunu yaşaması sebebiyle sosyal medya hesaplarından ve blog kanalından memnuniyetsizliğini dile getirdi.

Doktorun gerek şahsına, gerekse mesleki performansına atıflarda bulunarak, olumsuz ifadelerde bulundu.

Fakat bu iddialar daha sonra mahkeme tarafından reddedildi ve gerçekleri yanlış sunduğu tespit edildi.

Olay incelemelerinde yazanlar ise şu şekilde:
 

Farklı Boyutlarda İki İmplant

farklı boyutta iki implant

“Campagna Deck meme büyütme konsültasyonu için Peterson'ı ilk ziyaret ettiğinde, cerrah fizik muayene sırasında sanığın meme duvarında pektus ekskavatum olarak bilinen ve göğsünün ön tarafının içbükey olmasıyla sonuçlanan bir deformitesi olduğunu kaydetti.

Cerrah, bunu hastasına açıkladığını iddia etti ve ameliyatı karmaşık hale getirebileceği konusunda hastasını uyardı.

Weatherhill'in hasta notlarında da yazdığı gibi, bu deformiteyi telafi etmek için farklı boyutlarda iki implant seçmesini tavsiye etti. Ancak Campagna Deck, aynı boyutta iki implant kullanmayı tercih etti.

Campagna Deck, Peterson'ın göğsünün karmaşıklığı hakkında onu asla uyarmadığını belirtiyor. Sonuçlara üzülen Campagna Deck, sol göğsünün sağdan daha yukarıda olduğundan şikayet ederek klinikle defalarca temasa geçti.

Ayrıca Peterson'ın prosedürün normal bir yan etkisi olduğunu söylediği morluktan da şikayet etti. Cerrah, bu morluktan endişe duymadı ve Campagna Deck'e implantın henüz tam olarak yerine oturmadığını ve bunun da normal olduğunu söyledi.”

Her iki tarafın da dinlenip gerekli araştırma ve soruşturmaların yapılması sonrasında Yargıç Gordon Weatherhill kararında yazılı olarak açıklanan ifade şu şekilde:
 

Doğru ya da Yanlış

mahkeme açıklaması

“Çevrimiçi inceleme platformları, doğruluğu kanıtlanmamış ifadeler ve dilediğini söylemek için açık bir alan değildir. Hakaret davalarında gerçek, nihai savunmadır. 

Campagna Deck'in ifadelerinin çoğunun yanlış olduğuna kanaat getirdik. Ayrıca, incelemeleri büyük ölçüde görüşlere dayanıyordu. Bu adil yorum kapsamında görünebilir ancak bu yorumların gerçeğe dayanması gerekir.

Davalının gönderileri oluşturan bazı arka plan gerçeklerine ilişkin açıklaması, gerçekleri yanlış yansıttığı sonucuna varıyorum.”

Şimdi Campagna Deck'in ödeyeceği tutarın yanı sıra yorumları da kaldırması gerekiyor.

Podcast


Yayınlanma tarihi: 01/09/2021

-

Son Güncellenme: 01/09/2021

Başa Dön