Bıyık estetiğinde yeni trend İbrahim Tatlıses bıyığı!

Bıyık Ekimi
Bıyık Ekimi tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Dünya İbrahim Tatlıses bıyığına sahip olmak için İstanbul'a gelen erkekleri konuşuyor! Uzmanlara göre bıyık estetiğinde yeni trend İbrahim Tatlıses bıyığı!

Erkeğe son derece maskülen bir hava katan gür bıyıklara sahip olmak için bıyık estetiği yaptıran erkeklerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Özellikle Ortadoğu, Avrupa ve Asya'dan gelen erkekler, İbrahim Tatlıses tarzı bıyıklara kavuşmak için İstanbul’u tercih ediyor. Uzmanlara göre bıyık estetiğinde yeni trend İbrahim Tatlıses bıyığı!

The Wall Street Journal'ın da ilk sayfasında yer verdiği haberine göre Ortadoğu, Avrupa ve Asya'dan daha erkeksi bir görünüme sahip olmak isteyerek yola çıkan birçok kişi İstanbul'a geliyor.

“Türk dizileri büyük rol oynadı.”

İstanbul’da plastik cerrahi hizmeti veren sağlık kuruluşları çalışanları, hastaların çoğunun ellerinde benzemek istedikleri Türk yıldızlarının fotoğraflarıyla başvurduğunu söylüyor. Hekimler özellikle Ortadoğu ülkelerinde yayınlanan Türk dizilerinin, bu ülkelerde estetik cerrahi anlamında moda yarattığını belirtiyor.

İbrahim Tatlıses bıyık

İstanbul’a bıyık estetiği yaptırmak için gelen 34 yaşındaki Erbilli işadamı, üst dudağında yarım yamalak bıyık çıktığı için yıllarca kendine yeterince güven duymadığını belirtiyor. İşadamı, "Bizim kültürümüze bıyık çok önemlidir. Karım da bu ameliyat için beni destekledi. Şimdi çok daha iyi hissediyorum. Arkadaşlarıma da tavsiye ettim," diyor.

Foliküler saç çıkarma tekniği denen bu yöntemde, doktorlar bıyık ya da sakalı gürleştirmek için vücudun daha kıllı bölgelerinden çıkardıkları saç demetlerini dudak üstü ya da yanaklara naklediyor.

Plastik cerrahlar lokal anesteziyle yapılan ameliyatın yaklaşık beş saat sürdüğünü ve maliyetinin 5 bin dolara kadar çıkabildiğini söylüyor. Turizm şirketleri de son yıllarda, İstanbul'da alışveriş tatili ya da Güney kıyılarında yaz tatili ile birleştirildiği "nakil paketleri" sunuyor.

Siyasi ve kültürel anlam taşıyor

Sakal ve bıyık, Türkiye dahil olmak üzere, özellikle Ortadoğu ve Balkan ülkelerinde hala siyasi bir anlam taşıyor. Doğu kültürlerinde bir güç sembolü olarak görülen gür bıyıklar, Türkiye’de de değişik siyasi görüşleri temsil eden şekillerde kullanılıyor.

Bıyık son yıllarda Türkiye’nin değişen kültürel ortamında beyaz yakalılar ya da plaza çalışanları tarafından çok tercih edilmese de, dünyanın her yanındaki hipsterlar tarafından tekrar popüler hale geliyor.

Bıyık Ekimi hakkında daha detaylı bilgi al

Yayınlanma tarihi: 22/06/2017

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Başa Dön