Bir Uygulama Hayal Edin, Ameliyatsız, Kırışıklıkları Gideriyor, Cildi Geriyor

Ameliyatsız Yüz Germe

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Doç. Dr. Tahsin Görgülü tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Bir Uygulama Hayal Edin, Ameliyatsız, Kırışıklıkları Gideriyor, Cildi Geriyor

Şimdi bir uygulama hayal edin, ameliyatsız, sosyal hayatı etkilemiyor, kırışıklıkları gideriyor cildi geriyor… 

Neden böyle bir hayal kuruyoruz çünkü İnsanlar eskisinden daha fazla ameliyatsız estetik uygulamalara yöneldi. Bunun sebebi aslında yüz ve bedenlerine daha fazla önem veriyorlar, bu tarz ameliyatsız girişimlerle her daim genç kalmayı, tam manasıyla yaşının iyisi olmayı hedefliyorlar.

Son zamanlarda işte tam bu sonuçları veren Morpheus8 isimli bir cihazı sıkça duyuyoruz. Uygulamanın ne olduğunu ve etkinliğini Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Tahsin Görgülü’ye sorduk:
Doç. Dr. Tahsin Görgülü ameliyatsız yüz germe whatsapp butonu“Bunlar gerçekten güzel hayaller ve sizler yalnız değilsiniz zira pek çok insan cildine bu yatırımı yaparak, dediğiniz gibi yaşının iyisi olmayı hedefliyor. Şimdi en temel ifade ile Morpheus8, ameliyatsız bir iğneleme tedavisidir.

Yaşlandıkça cildimiz elastikiyetini kaybetmeye başlar, kırışıklıklar, çizgiler ve sarkmalar ortaya çıkar. Radyofrekans kullanan Morpheus8 tedavisi, yüz ve vücuttaki kırışıklıkları düzeltmek, sarkmayı sıkılaştırmak için kolajen üretimini uyaran bir mekanizmaya sahip.

Morpheus8, cilde diğer iğneleme tedavilerinden daha derin bir seviyede rahatça nüfuz ediyor ve bu da ciltte gerçek anlamda fark yaratıyor.

Aslında Morpheus8’in çalışma mekanizmasını bakarsak, uygulamayı daha iyi anlarız. Bu cihaz çeşitli cilt sorunlarını çözmek için az evvet de dediğim gibi radyo frekansı teknolojisi, iğneleme ve fraksiyonel tedavilerinin birleştirildiği bir teknolojiye sahip. 

Küçük iğneler cilde nüfuz eder ve kolajen üretimini uyarmak için dokuyu ısıtır. Morpheus8'i diğer iğneleme tedavilerinden farklı kılan, iğnelerin cilde nüfuz ettiği derinliktir.

Optimum sonuçlar elde etmek için cilt altında yağa ulaşabilen tek tedavidir. Subdermal katmanları şekillendirmek ve inceltmek, yüzü doğal olarak şekillendirmek için daha ayrıntılı bir yaklaşım sağlıyor diyebilirim.

Morpheus8’in Avantajları

morpheus8 avantajları

Morpheus8, en temelinde kesi yapmadan germe işlemi yapan bir uygulama. Elbette sadece bu değil, birden fazla kullanımı var.

Nazolabial kıvrımlar, gıdı, kırışıklıklar ve çizgiler, orta yüzde yüz yağ hacmi kaybı, boyunda yaşlanma, akne ve akne izleri ve yüzün her yerindeki diğer pek çok estetik sorununu tedavi etmek için kullanılabilir.

Anestezi ve kesi yok, bu nedenle uygulama sonrasında, birkaç gün içinde yoğun iş ve sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Yan etkileri aslında, sahilde geçen bir günün ardından yaşayabileceğiniz kızarıklığın aynısıdır.

Avantajlarını maddeleyecek olursam:

  • Artan kolajen üretimi
  • Lifting ve germe etkisi
  • Hızlı sonuç alma
  • Sivilce izlerinde azalma
  • Kırışıklıklarda azalma
  • Çatlak tedavisi
  • Sosyal hayatı etkilemeyen konforlu bir iyileşme süreci

Kimler Morpheus8 Yaptırabilir?

kimler morpheus8 yaptırabilir

Yaşlanma belirtilerini azaltmak istiyorsanız ve ameliyatlı bir tedaviye hazır değilseniz, Morpheus8 sizin için doğru olabilir. Çoğu sağlıklı erkek ve kadın, Morpheus8 için iyi adaylardır.

18 yaşından küçükseniz, ebeveyn iznine ihtiyacınız olacaktır. Çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatmak, pürüzlü dokuyu iyileştirmek ve güneş hasarını en aza indirmek isteyenler Morpheus8'den yararlanabilir. 

Morpheus8 Tedavisi Ne Kadar Sürer?

morpheus8 cihazı

Tedavinin uzunluğu bireyin ihtiyaçlarına bağlıdır. Genellikle, işlemi 30 ila 60 dakikaya kadar sürüyor.

Hangi Vücut Bölgelerine Uygulama Yapılabilir?

Morpheus8 nerelere uygulanabilir

Morpheus8 çok yönlüdür. Vücudun kolajen yenilenmesinden fayda görebilecek herhangi bir bölgesinde kullanılabilir. En sık kullandığımız alanlar alt yüz ve boyundur.

Sivilce izi veya renk değişikliği gibi sorunlu alanlar da Morpheus8 ile tedavi edilebilir.

Morpheus8 Ağrılı Bir İşlem Midir?

Morpheus etkisi
 

Morpheus8, klinik ortamında yaptığımız bir uygulama. İğneler daha derine nüfuz ediyor olsa bile nispeten ağrısız olduğunu söyleyebilirim.

Kullanılan iğneler çok keskin ve incedir, herhangi bir çekme hissi olmadan cildinizi delme avantajı sağlar. Rahatınızı sağlamak için tedavi bölgesine topikal bir krem ​​uyguluyoruz. 

İşlem başladığında, iğneler cildinizin üzerinden geçerken hafif bir karıncalanma hissi ve ardından bir sıcaklık hissi duyulabilir. 

Tedaviden Sonra İyileşme Nasıldır?

morpheus8 sonrası iyileşme

Morpheus8 ameliyatsız bir prosedürdür, bu nedenle herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Çoğu insan tedaviden sonraki gün işe döner.

Tedaviden sonra, iğneler sebebiyle biraz nokta nokta kanama görebilirsiniz. Bu sadece birkaç dakika sürer. Cildiniz kızarır ve bir hafta kadar biraz güneş yanığı gibi sıcaklık hissedilir.

Tedavi edilen alanların etrafındaki şişlik oluşabilir ancak bir veya iki gün içinde çözülür. İyi bir nemlendirici ve geniş spektrumlu bir güneş koruyucu tavsiye edilir.

Morpheus8 Tedavisinden Sonra Ne Olur?

Morpheus8 öncesi ve sonrası

İşte bu işin en eğlenceli kısmı…

Morpheus8 ile tedavi edildikten sonra cildiniz tazelenir, canlanır ve güçlenir. Birkaç hafta boyunca, yeni kolajen katmanları, cilt hatlarını dolgunlaştırmaya ve hacimlendirmeye başlayacak, cildinizi sıkılaştırarak daha genç ve pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

Cildin genel tonu ve dokusu, tedaviye başladığınızdan çok daha iyi görünecek ve sıkışacaktır. Tam ve kapsamlı bir fayda elde etmek için birkaç seans alınabilir.”


Yayınlanma tarihi: 12/10/2021

-

Son Güncellenme: 18/05/2022