Bergen’i Hayata Döndüren Ünlü Estetik Cerrah Onur Erol

Yanık Tedavisi

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Prof. Dr. Onur Erol tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Bergen’i Hayata Döndüren Ünlü Estetik Cerrah Onur Erol

Şarkıcı Bergen denilince aklımıza, 30 yıllık yaşamı boyunca yaşadığı acılar ve yüzüne atılan kezzap geliyor.

“Acıların Kadını” lakabıyla bilinen Bergen’in estetik, yanık izi ve onarım tedavisini, Estetik, Rekonstrüktif ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Onur Erol’un yaptığını biliyor muydunuz?

Prof. Dr. Onur Erol whatsapp
Acıların Kadını’nı 4 Mart’ta vizyona giren Bergen filmiyle bir kez daha hatırladık.

Yedi çocuklu bir ailenin son üyesi olarak 1959’da Mersin’de dünyaya gelen Bergen, anne ve babasının boşanmasından sonra Ankara’ya geldi.

Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano bölümünü birincilikle kazanarak, müzik hayatına merhaba dedi.

Sahte Evliliği Boyunca Şiddet Gördü

Bergen ve evliliğiGece kulüpleri ve pavyonlarda şarkı söylemeye devam ederken 1982 yılında âşık olduğu adamla yaşamaya başladı ve sahneleri bıraktı.

Sahte evliliği boyunca şiddet gören Bergen, onu terk ederek, tekrar sahnelere döndü. 31 Ekim 1982 yılında ise o elim olay yaşandı ve bir azmettirici tarafından yüzüne kezzap atıldı.

Bergen o geceyi şöyle anlatıyordu: “İki gözüm gitti. Alkollü olduğum için hiçbir şeyin farkında değilim. Sadece çığlıklar duyuyorum. Bir ara ‘Suya götürün’ diyorlar.

Kadere bak ki sular kesik. Su, ip gibi akıyor. Üzerimdeki giysileri yırtıp her tarafımı sardılar. O an her yer çok karanlıktı, bir şey göremiyordum ve gözlerimi açamıyorum.”

Prof. Dr. Onur Erol Bergen’i Tedavi Etti

Prof. Dr. Onur Erol
Medyada büyük bir yankı uyandıran bu üzücü olaydan sonra Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Onur Erol devreye girdi ve Bergen’in tedavisini ücretsiz bir şekilde gerçekleştirdi.

Bergen’e yapılan tedavileri Prof. Dr. Onur Erol şöyle anlatıyor:

Bergen"Yılın Tıp Adamı dalında Sedat Simavi ödülü alan bir plastik cerrahtım, herhalde onun da etkisiyle Bergen ameliyat olmaya bana geldi. En az üç kez ameliyat ettiğimi hatırlıyorum onu.

Çünkü dokuların iyileşmesi, olgunlaşması aylar sürer bu tip yanıklarda. Zımparalama yöntemiyle Bergen'in derisini soymuştuk. Sağ gözü çıkmıştı, kapakları kapanmıyordu.

Sonradan eklenecek protez için göz çukuru yaptım. Burun kanatları yok olmuştu, oraya kıkırdaklar kondu. Yüzüne kalçasından deri eklendi."


Yayınlanma tarihi: 11/03/2022

-

Son Güncellenme: 07/04/2022