Bella Eyes Kalıcı Mı?

Badem Göz Estetiği

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Op. Dr. Berat Çiğdem tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.


Bella Eyes Kalıcı Mı?

Instagram’da “bella eyes” için 57.000 hashtag bulunuyoır. YouTube'da, Brianna Fox ve Sagonia Lazarof gibi popüler makyaj uzmanları bella eyes görünümüne nasıl ulaşılacağını gösteriyor. Hemen hepsi bella eyes yaptıran ünlüler alanında Kendall Jenner ve Bella Hadid’i referans olarak inceliyor. Hatta konu hakkında 74 milyondan fazla görüntülenen hashtaglerle, bir TikTok challenge bile yapıldı. Bella eyes, fox eyes, hatta cat eyes, tüm bu trend akımı Yeniben’e Estetik Cerrahi Uzmanı Berat Çiğdem açıklıyor:

Op. Dr. Berat Çiğdem

Op. Dr. Berat Çiğdem

“Öncelikle şunu belirtmek isterim, hepsinin ortak paydası şu: Gözlerde yukarı doğru bir eğim ve çekikliğin olması. Hepsi aslında ana akım güzellik standartlarının, Asya kültüründen ilham almasıyla oluştu. Bella Hadid bu işin kahramanı olarak kabul edildi ve Bella Eyes tanımı da oradan geldi. Aslında, bu uygulamaları Blefaroplasti çatısı altında toplayabiliriz. Bu çekik ve yukarı doğru ivme kazanan göz kenarı ve kaş yapısını cerrahi müdahale olmadan iplerle de sağlayabilir veya dediğim gibi cerrahi olarak yapıp kalıcı bir sonuç da elde edebiliriz. Ancak tüm yöntemlerin kendi nüansları vardır. 

bella eyes

Evet, bella eyes, birkaç yıl önce dünyanın en güzel kadını seçilen 24 yaşındaki süper model Bella Hadid'in sayesinde büyük bir popülerlik kazandı. Bella’nın total yüz özellikleri olabildiğince mükemmele yakın, mükemmellikten kastım estetikte sıklıkla duyduğunuz Altın Oran standardına uygun olmasıdır.

Bella Hadid'in en çekici özelliklerinden biri ise formunu her zaman makyajla vurguladığı badem şeklindeki gözleri. Bu görünümü zaten biz yüzyıllardır beğeniriz, badem göz, buğulu havasıyla, esrarengiz ve mistik bir vurgu katar yüze. Smoky eyes, buğulu göz makyajı da buradan çıkmıştır. Çok az insan bu şekilde doğar ancak bunu sağlamanın ameliyatlı veya ameliyatsız ve hatta makyaj tekniklerine kadar birçok yolu var. Tüm prosedürlerin özü, üst göz kapağının dış köşesini fiziksel veya makyajla görsel olarak kaldırmak ve hafifçe şakaklara doğru çekmektir.

bella eyes nedir

Blefaroplasti, fazla derinin veya yağın buradan alınarak göz kesiğinin değiştirilmesini sağladığımız bir ameliyattır. Genellikle bu göz kapağı estetiği ameliyatını sarkık göz kapağının şeklini düzeltmek veya gençleştirmek için kullanırız. Bu operasyon çok sık yaptığımız ve hatta lokal anestezi altında uygulanabilecek, pratik bir müdahaledir, hafifçe çekiklik de yapabiliriz. Ameliyatlı bella eyes estetiği kalıcıdır. Blefaroplasti, en sevdiğim prosedürlerden biridir zira travmatik değil, hızlı bir rehabilitasyon dönemi ve istikrarlı bir etkisi var. Gözler açılır ve bununla birlikte tüm yüze bir tazelik gelir. İşlemden önce sonuç olarak ne elde etmek istediğimizi belirlemek çok önemli. Kantoplasti ise cat eyes olarak tanımlayabileceğimiz bir başka blefaraplasti çeşidi aslında.  Gözün dış köşesinden hafifçe keserek, büyüklüğünü, boyutunu daha uzun hale getirebiliriz. Ek olarak buna şakaklardan hafif bir germe yapılırsa, bu sefer bella eyes, badem göz estetiği ifadesine kavuşulabilir. Bu da kalıcı bir operasyondur.

Tüm bunları ameliyatsız olarak da uygulamak mümkün. Bu sefer devreye ipler giriyor. Bildiğiniz gibi thread lift dediğimiz bu ameliyatsız yüz germe uygulamasıyla dudakların, gözlerin, kaşların köşelerinin pozisyonunu simüle edebiliyor ve çene çizgisini düzeltmesini sağlayabiliyoruz. Deri altına özel ipler yerleştirip, sıkılaştırılması gereken bölgelerde sabitleme yapıyoruz. Bella eyes görüntüsünü yine iplerle sağlayabiliriz, anında fark edilir sonuçlara kavuşursunuz ama zamanla eski halini alacaktır, kalıcı değildir.

bella eyes kalıcı mıdır

Ayrıca endoskopik yüz germe yaparak ve hatta ameliyatsız olarak botoks uygulamasıyla da göz kapaklarını kaldırmamız mümkün. Elbette botoks hiç birisi kadar etkili bir sonuç vermez, çekiklik oluşturmaz.  

Bella eyes konusunda bir uzmanla görüşürken, mutlaka tekrar tekrar gelecekteki yüz totalinizi göz önünde bulundurmanızı ve güvendiğiniz estetik doktorunuzun tavsiyelerini dinlemenizi öneririm.  Ameliyatlı ya da ameliyatsız her uygulamanın dezavantajları ve sonuçları vardır, bu nedenle doktora Bella Hadid'in bir fotoğrafını göstererek ve "Bunu istiyorum!" dediğinizde, yüzünüzün diğer yapılarının buna uygun olup olmadığını, total bakışla nasıl görüneceğinizi hesaplamanız gerekir. İşte tam bu noktada doktorunuz size yardımcı olacaktır.

 


Yayınlanma tarihi: 09/03/2021

-

Son Güncellenme: 09/03/2021

Badem Göz Estetiği ile ilgili yazılar