Bacak Germe Ameliyatı Hakkında Merak Ettiklerinizi Doç. Dr. Tahsin Görgülü Anlatıyor

Bacak (Uyluk) Germe

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Doç. Dr. Tahsin Görgülü tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Bacak Germe Ameliyatı Hakkında Merak Ettiklerinizi Doç. Dr. Tahsin Görgülü Anlatıyor

Özellikle önemli kilo kaybından sonra bacaklarınızın üst kısmında sarkma sorunu varsa, akla gelen ilk estetik müdahale bacak germe ameliyatı oluyor.

Uyluk germe ya da bacak estetiği olarak da geçen bacak germe operasyonu bacaklarınızı sıkılaştırmak ve sallanan deri fazlalığını bedenden uzaklaştırmak için harika bir yol olabilir ve genel görünümünüzü büyük oranda geliştirir.

Ancak birçok hasta gibi sizin de bacak germe iyileşme süreci başta olmak üzere kafanıza takılan pek çok soru olduğunu biliyoruz.

Bacak germe operasyonu hakkında soruları Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Tahsin Görgülü cevapladı:
Doç. Dr. Tahsin Görgülü

Uyluk Germe Ameliyatı Nedir ve Nasıl Yapılır?

uyluk germeUyluk germe ameliyatı üst bacakların iç kısmındaki fazlalık deriye müdahale ettiğimiz ve bedenden uzaklaştırdığımız bir operasyondur. Çoğu zaman, bu hasarlı dokuyu, önemli kilo kaybının sonucu olarak gözlemleriz.

Fazla kilo cildin genişlemesine sebep olur ve ardından hasta kilo verdiğinde ise cilt vücudun yeni boyutuna ve şekline maalesef uymaz ve sarkık bir iç bacak görüntüsüne dönüşür.

Bacak içi sarkma durumları ayrıca yaşlanmanın ve yer çekiminin bir sonucu da olabilir. İç bacak germe ameliyatı hastanın sarkma şekline ve derecesine göre birkaç farklı şekilde yapılabilir.

Kesinin Uzunluğu Bacaktaki Deformasyona Göre Değişebilir

bacak germe kesisi

Sıklıkla üst bacak içinden diz kapağı hizasına kadar kesi yapılır, fazlalık deri bedenden uzaklaştırılır ve kesi kapatılır. Kesinin uzunluğu bacaktaki deformasyona göre değişebilir, gerekirse mini bacak germe yapılabilir.

Buna ek olarak, uyluk bölgesini daha iyi şekillendirmek için liposuction da operasyona dahil edilebilir. Bacak germe operasyonu muayenesi sırasında doktorunuz bunların her detayını anlatacaktır.

Bacak Germe İyileşme Süreci Nasıldır? Sonuçlar Tam Olarak Ne Zaman Alınır?

uyluk germe ameliyatıBacak germenin nihai sonuçlarını görmeniz genellikle 1-2 ay sürecektir. İşten ortalama iki hafta izin almanızı öneririm. Bu süreçte araba kullanmanız zor olacaktır. Normal egzersiz rutininize dönmeniz yaklaşık altı ila sekiz hafta sürecektir.

Uyluk germe ameliyatı olanların yorumları genelde çok olumlu ve iyileşme dönemi ile alakalı tavsiyelere ihtiyaçları var.

Bacak Germe İyileşme Döneminde Neler Önerirsiniz?

bacak germe iyileşmeUyluk germe ameliyatı sonrası bol bol dinlenmeye ek olarak, rahatınızı ve daha hızlı iyileşmenizi sağlamak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Öncelikle uyluk germe sonrasında mutlaka bacaklarınızı sıkıca saran korse giyilmelidir.

Bu, iyileşmeyi teşvik edecek ve cildinize sıkı, şekillendirilmiş bir görünüm kazandıracaktır. Doğal iyileşme sürecini yavaşlatabileceğinden, sigarayı bırakmanızı öneririm.

Uyluk Germe Ameliyatı Öncesi ve Sonrası İçin Neler Söylersiniz? Bacak Germe İzleri Nasıl Görünüyor?

bacak germe öncesi sonrasıBacak germe öncesinde hastanın sallanan ve akıyormuş gibi görünen bir cilt dokusu vardır. Çok sallanır. Fakat sonrasında sıkı bir forma kavuşur. Uyluk germenin bir miktar iz bıraktığı doğrudur ama izler zamanla silikleşir.

Dahası hastanın sarkık bir deriyi mi, yoksa izi olan ama formunda bir bacak bölgesini mi istediği önemlidir. Bu arada kesiyi olabildiğince kör noktaya yapmaya çalışır ve tam bacak içinde bırakırız.

Kesi izlerinin görünümünü azaltmak için yapabileceğiniz birkaç şey de vardır. Öncelikle, her dışarı çıktığınızda güneş kremi mutlaka kullanın. Daha güçlü koruma daha iyi olsa da, en az 15 SPF uygundur. 

İkincisi, yara izlerini en aza indirmek için topikal kremler veya jelleri doktorunuzun tavsiyesiyle kullanabilirsiniz.
 

İç Bacak Germe Ameliyatı Yaptıranların Avantajları Neler Oluyor?

iç bacak germeUyluk germe yaptırmanın en büyük faydaları bacak inceltme, sarkıklığın ve fazla derinin azalmasıdır. Bu düzenli egzersizin bile çözemeyeceği bir konudur.

Cilt gevşekliği ile ilgili herhangi bir soruna tek doğru cevap çoğu zaman estetik cerrahidir. Ameliyatsız iç bacak germe için bazı medikal cihazlar mevcut ama hiç birisi tam manasıyla bacak germe cerrahisinden alacağımız gergin ve sıkı formu maalesef veremez.


Ayrıca şunu da eklemek isterim, belli düzeyde bir gevşekliği liposuction ve Argon Plazma ile çözebiliriz.

Bacak (Uyluk) Germe hakkında daha detaylı bilgi al

Yayınlanma tarihi: 14/09/2022

-

Son Güncellenme: 14/09/2022

Başa Dön