Avustralyalılar Estetiğe Her Yıl 1 Milyar Doların Üzerinde Harcama Yapıyor


Emel Gerdaneri tarafından yazılmıştır.

Avustralyalılar Estetiğe Her Yıl 1 Milyar Doların Üzerinde Harcama Yapıyor

Ortalama olarak, Avustralya'da bir meme büyütme ameliyatının maliyeti 6.000 ila 20.000 ABD Doları arasında.
estetik cerrah avustralyaRoyal Australasian College of Surgeons (RACS) Avustralya’nın kurul onayı veren bir topluluğu ve eğer bu kurul tarafından tanınmayan bir estetik cerrahsanız, cerrahi fiyatlarınız daha düşük oluyor.

Kurul tarafından sürekli denetlenmeyen bu doktorlar, daha ucuz implant markaları kullanılabiliyor ve operasyonu uygun genel anestezi altında deneyimli anestezi ekibiyle bir hastane yerine bir klinikte yapabiliyor.

Ayrıca bu estetik cerrahların birçoğunun herhangi bir hastaneye kabul hakları da yok ve eğer operasyon planlandığı gibi gitmezse, hastayı ameliyatın ortasında acil servise nakletmek için bir ambulans çağırmak zorunda kalıyorlar.

Avustralya’daki Mevcut Düzenleme

avustralyada cerrah
Avustralya'daki mevcut düzenlemelere göre, Avustralya Sağlık Uygulayıcı Düzenleme Kurumu (Ahpra) kaydına sahip herhangi bir doktor, herhangi bir ek eğitim almadan kendilerini estetik cerrah olarak pazarlayabilir.

Bir çocuk doktoru liposuction, bir göz doktoru karın germe yapabilir, bir patolog size rinoplasti yani burun estetiği önerebilir ve bir psikiyatrist Brezilya poposu estetiği işleminizi yapabilir.

Estetik Sektörü Gelişiyor

kozmetik estetik
Avustralyalılar her yıl kozmetik prosedürlere 1 milyar doların üzerinde harcama yapıyor. 2017 yılında Avustralya'da 20.000'den fazla meme büyütme ve 30.000'den fazla liposuction yapılmıştır.

1998 yılında, estetik tıbbını düzenlemek için Australasia Kozmetik Doktorları Koleji kuruldu.

Kozmetik tıp sadece dermal dolgu maddeleri, kırışıklık önleyici enjeksiyonlar, lazer ve IPL makineleri ve yara izi, damar kusurları ve rosacea yönetimi dahil olmak üzere invazif olmayan tıbbi tedavilerin uygulanmasını kapsar.

Birçok hasta, ameliyatsız estetik tedavileri gerçekleştirmek için pratisyen hekimlere, dermatologlara, dermal klinisyenlere veya kayıtlı hemşirelere gidiyor.
aspcYıllardır, Avustralya Plastik Cerrahlar Derneği (ASPS), mevcut gözetim eksikliğinin hastaların güvenliği için sakıncalı bir risk oluşturduğunu savunarak, ofis tabanlı kozmetik cerrahinin ulusal olarak tutarlı düzenlemeleri için çağrıda bulunuyor.

Şu anda, ofiste kozmetik cerrahi uygulayan bir tıp doktoru için gerekli herhangi bir düzenleme ve sertifika bulunmamaktadır.

ASPS'nin önceki başkanı Profesör Hugh Bartholomeusz: "Hastaların estetik ameliyatları için seçtikleri doktorun prosedürlerini gerçekleştirmek için yeterince eğitimli olup olmadığını ayırt etme konusunda yetersiz donanıma sahip olduğunun bilincindeyiz" diye savundu

Bartholomeusz: “Bir pratisyen hekim ofisinde apandisit ameliyatı yaptığı için şikayet edilebilirken, rinoplasti veya liposuction yaparsa şikayet edilebilecekleri bir mecra yok.”

Son Düzenlemeler

avustralyalı doktorlar
2018 yılında, Victoria, Queensland ve New South Wales eyalet hükümetleri estetik ameliyatı gerçekleştirebilir tesisin türünü kısıtlayan yasayı onayladı.

Ayrıca 2019'da federal sağlık bakanı Greg Hunt eyalet ve bölge sağlık bakanlarını "cerrah" unvanının kullanımını kısıtlamaya çağırdı.

Yine de bu adımlar, her yıl kozmetik cerrahi arayan ve bu potansiyel olarak tehlikeli belirsizliğe maruz kalan yüz binlerce Avustralyalının çıkarlarını yeterince korumak için yeterli olmadı.

Yeniben'de plastik ve estetik cerrahi tedavilerinde öne çıkan doktor olmak için tıklayın!


Yayınlanma tarihi: 10/11/2021

-

Son Güncellenme: 12/11/2021

Başa Dön