Audrey Hepburn Estetik Ameliyat Oldu Mu?

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Op. Dr. Berat Çiğdem tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.


Audrey Hepburn Estetik Ameliyat Oldu Mu?

Ünlülerin hayatlarını ve estetiklerini incelemeye bayılıyoruz, her insanın içinde sevdiği ünlüyü takip etmek ve hayatıyla alakalı ayrıntıları merak etmek gibi bir durum söz konusu.  Audrey Hepburn de bunlardan bir tanesi. Yüzünün o naif orantısına bakarak, Audrey Hepburn’un herhangi bir plastik cerrahi operasyonu geçirip geçirmediğini merak ettik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Berat Çiğdem’e sorduk:

“Audrey Hepburn evet, ben de gerçekten hayranı olduğum sanatçılardan bir tanesi. Sorunuza gelecek olursam, bence estetiği yoktu. Hatta bir röportajını okumuştum, 1990 senesinde Phil Donahue Audrey'e hiç estetik ameliyat geçirip geçirmediğini sordu ve kendisi hayır dedi. Açıkçası bu sorunun neden bu kadar çok merak edildiğini anlayabiliyorum zira kendisi ilerleyen yaşına rağmen çok genç gözüküyordu. 

Audrey Hepburn

1946 yıllarındaki fotoğraflarına baktığımızda Audrey henüz 17 yaşında ve bu dönem onun en fazla kilolu olduğu zamanlar.  Savaştan hemen sonra ve Audrey savaş döneminde ekmeğe ve çikolataya çok fazla dadandığını ve kilo aldığını ifade ediyor. Ayrıca bu fotoğraflarda ikonik kaşları veya şık, kısa saç kesimi de yok. Makyajı minimal ve yüzü biraz daha dolgun. 

Audrey, ileri yaşta bile kesinlikle güzel görünüyordu. Bildiğim kadarıyla son büyük rolü olan gözden kaçan "Always" filminde bile parladığını düşünüyorum. İllaki bir şey yaptırsa, ne olurdu diye sorarsanız, o filminde Audrey’e azıcık müdahale edilebilir, estetik cerrahiden yardım alması sağlanabilirdi. Belki boyun bölgesini sıkılaştırmak için mini yüz germe olabilirdi ve yorgun gösteren göz kapağı düşüklüğünü gidermek için gözkapağı estetiği yapılabilirdi.

Ama dediğim gibi Audrey, her zaman harika görünüyordu ve bugün nadiren görülen bir zarafete sahipti. O yaşlandıkça, doğal ve güzel kalmanın nasıl mümkün olduğunu anlatabildi.  Audrey Hepburn'ün en küçük oğlu "Luca Dotti", annesi Audrey Hepburn’ün kendisini hiçbir zaman güzel bir kadın olarak kabul etmediğini söylemişti. Hatta büyük bir burnu ve ayakları olduğundan yakınırmış. Hatta kilosundan da memnun değilmiş, çok zayıf olduğunu ve hiç göğsünün olmadığını düşünüyormuş. Aynaya bakar ve insanların onu neden güzellik ikonu olarak değerlendirdiğini merak edermiş.

Audrey Hepburn

Aslına bakarsanız kilo kontrolü yani kilo alıp vermeden, sabit bir kiloda yaşamak, cilt için son derece önemli. Cildinizin bu haliyle bir bakıma sarkmasını da önlemiş oluyorsunuz. Kısaca ileride güzel bir yaş alma süreci yaşamak istiyorsanız, kilo kontrolünü mutlaka yapmalı, dengede tutmalısınız. Audrey’nin her ne kadar zayıflığından şikayet ettiği söylense de, yaşlandığındaki zarafetinin ve naif duruşunun, iyi yaş almasının temelinde dengeli kilo kontrolünün olduğunu düşünüyorum.”

Op. Dr. Berat Çiğdem’in verdiği bu bilgiler ışında ufak bir araştırma yapınca karşımıza verdiği bir röportajdaki diyet listesi çıktı:

Kahvaltı:

2 haşlanmış yumurta 

1 dilim kepekli çavdar ekmeği

Öğle yemeği:

Süzme peynir

1 meyve (elma, yabani çilek veya kızılcık)

Bıraz yağsız ve şekersiz yoğurt

1 küçük kare şekersiz çikolata

Akşam yemeği

150 gram tavuk göğsü

Buharla pişirilmiş sebzeler

Peki Şişko Audrey Hepburn Nasıl Görünürdü?

Şişko Audrey Hepburn

Konsept sanatçısı "Magic Man22" zayıf ünlülerin kilo alırlarsa nasıl görüneceklerini gösteren bir seri yapmıştı. İşte karşınızda “Şişman Audrey Hepburn”. Hala zarif, hala ikonik bir güzellik!

 


Yayınlanma tarihi: 09/02/2021

-

Son Güncellenme: 15/02/2021

İlgili yazılar