Aşırı Terlemeye Botoks Çözümü

Hiperhidroz (Aşırı Terleme) Tedavisi
Hiperhidroz (Aşırı Terleme) Tedavisi tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan Doğan Giritlioğlu'nun haberine göre uzmanlar, aşırı terleme şikayetlerinin botoks uygulamasıyla yarım saatlik bir operasyon sonucu tedavi edilebildiğini belirtiyor.

Aşırı Terlemeye Botoks Çözümü
Medikal Estetik Hekimi Dr. Feyman Duygu Oktar

Özellikle yaz aylarında artış gösteren aşırı terleme şikayetlerinin mantar ve bakteriyel hastalıkların gelişimi ile rahatsız edici kokulara neden olduğunu belirten Estetik International Medikal Estetik Hekimi Dr. Feyman Duygu Oktar, botoks uygulamasının hekim kontrolünde gerçekleştirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Oktar, şunları söyledi:

Aşırı Terlemeye Botoks Çözümü
 

Yaşam Konforunuzu Düşürmeyin

“Terleme sağlıklı bir durum olmasına karşın ‘hiperhidroz’ dediğimiz aşırı terleme durumları kişinin yaşam konforunu düşürebiliyor. Avuç içi taban ve koltuk altı bölgesinde oluşan aşırı terlemeler koku ve görüntü olarak istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor. Bu şikayetlerle botoks yaptıran kişiler yarım saatlik basit bir operasyonla şikayetlerinden kurtulabiliyor.

Sağlığınızdan Olmayın

Operasyon her ne kadar basit olsa da mutlaka bir hekim gözetiminde gerçekleştirilmesi gerekiyor. Sağlıklı koşullar ve merdiven altı malzemeler kullanılarak yapılan operasyonlar istenmeyen sonuçların doğmasına neden olabilir. Gerekli koşullara uygun kliniklerde, uzman hekimler kontrolünde bu operasyonu gerçekleştirmek gerekiyor.”

Kaynak: Hürriyet


Yayınlanma tarihi: 24/08/2017

-

Son Güncellenme: 04/02/2021