"Artık zayıf gösteren siyah elbise almıyorum"


Op. Dr. Gülay Boztosun tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Benim macera devam ediyor. Çok kişi sordu nasıl zayıfladın diye. Hep söylüyorum; ÖNCE ŞEKERİ KESTİM ama KESTİM. Rafine şekeri 23 Mayıs 2019’dan beri hiç yemedim. Sonra unlu mamulleri çok ama çok azalttım. Günde 5 km yürüdüm, bazı günler 5 km yürüyemesem de işe yürüyerek gidip geldim. 2. Kattaki evimize çıkarken hiç asansör kullanmadım. Öğünleri ve porsiyonları azalttım. Kısacası YAŞAM BİÇİMİMİ DEĞİŞTİRDİM…Sonunda istediğim kiloya düşsem de en büyük sıkıntım sarkan karın derilerim oldu. Son 5 yıldır sihirli parmaklarından ziyadesiyle yararlandığım doktorum GÜLAY BOZTOSUN’la Florance Nightengale Kadıköy Hastanesi'nde “karın germe” operasyonuna karar verdik. 

Sevgili Levent Kurtcebe’nin yaptığı jestle hastanenin Baş Hekimi Dr. Gül Kırımlı ve üçüncü kat personelinin bana bebek gibi bakması sonucu rahat bir ameliyat ve sonrası yaşadım. Tabii daha önceki menüsküs ameliyatımda ve Özden’imin el operasyonunda bizleri tatlı tatlı bayıltıp, şahane bir şekilde uyandıran Anestezist Dr Nevin Keskinorak’a da minnettarım.

Müthiş bir insan, şahane bir doktor. Yalnız yazmadan edemeyeceğim; Bundan 8 yıl önce şimdilerde kasap olduklarını anladığım bir karı kocanın eline düşmüş ve salakça yaz ortasında “lipo” yaptırtmıştım. O zaman bana “Sabah lipo, akşam deniz” demişlerdi. Tabii ki öyle olmadıydı, 15 gün ağrılarla kıvranıp da aradığımda “normal bunlar” demişlerdi.

2012 yazımın acılar içinde geçmesine neden olmuşlardı. Hukuksal bir şey başıma gelmesin diye adlarını vermiyorum ama soran olursa söylerim. Adamın kasap olduğu ameliyatımda ortaya çıktı.

Sihirli parmaklım Operatör Doktor GÜLAY BOZTOSUN’um önce adamın yaptığı hasarı temizlemek sonra da beni fazla derilerimden kurtarmak için tam 6 saat çalışmış. İki günlük hastane yatışından sonra eve geldik. Bir haftada ayağa kalktım ne kendimi aşağı çekerek yürüdüm ne de dayanılmaz ağrılarım oldu. Operasyonun dördüncü gününde duş yapabildim. Korsem ise mayo şeklideydi, hiç sıkıntı çekmedim. Dikişlerim kendi kendine kaynadı. Her gün yeni icatlar çıkıyor. Silikon bantlar var. Yaraları iyileştiriyor. Halen onları kullanıyorum. Daha şimdiden koskoca kesik yok olmak üzere. Ameliyattan 4 hafta sonra yürüyüşlerime başladım.Şimdilerde 36 beden ya da XS kıyafet giyiyorum. Yaza hayalim de “36 beden Zeki Triko bikini”Haaaa unutmadan, artık zayıf göstersin diye siyah elbise almıyorum çünkü zaten kıyafet dolabıma dışardan baksanız simsiyah bir renk görürsünüz. Vitrinlerde gözlerim renkli kıyafetlere takılıyor, tabi düşük bel pantolon, kısa tişörtler de var baktığım. Umarım bu hareketimle birçok insana faydam dokunur. P.S. Zayıflama yazılarım böylece son bulmuştur. Çok yakında CİNAYET A.Ş. adlı 7.kitabımdan pasajlar yazmaya başlayacağım :) )


Yayınlanma tarihi: 01/09/2020

-

Son Güncellenme: 04/02/2021