Annelik Estetiği İçin İyi Bir Aday Olduğunuzun 5 İşareti

Doğum Sonrası Anne Estetiği

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Op. Dr. Berat Çiğdem tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Annelik Estetiği İçin İyi Bir Aday Olduğunuzun 5 İşareti

Doğum yapmak, yaptığınız en harika şey olabilir ancak sizi anne olmadan önceki halinizden çok daha farklı bir bedenle baş başa bırakabilir. Göğüslerinizin ve kıvrımlarınızın önemli ölçüde değiştiğini ve kendiniz gibi hissetmediğinizi fark edebilirsiniz.

Uygun diyet ve egzersiz, herkeste olmasa da bazı durumlarda bunu hafifletmeye yardımcı olabilir. Hatta anneliğin ilk birkaç ayını hayatınızın en sinir bozucu zamanlarından birisi haline getirebilir.

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Berat Çiğdem’e annelik estetiği kimler için uygundur diye sorduk ve kendisi Yeniben’e ayrıntılı olarak anne estetiğini anlattı:

Op. Dr. Berat Çiğdem

“Estetik cerrahinin belki de en sevilen operasyonları arasında anne estetiği geliyor. Doğumdan sonra annenin bedeninde kalan bazı etkileri ele almak için bu prosedürü uyguluyoruz. Liposuction, karın germe ve meme dikleştirme veya bazı durumlarda meme büyütme gibi uygulamaları kapsayan bir operasyondur. 

Nihai hedef, vücudunuzu eski haline getirmek ve hamilelikten önceki gibi hissetmenizi sağlamaktır. Birçok kadın için harika bir prosedür olsa da, elbette herkese uygun değildir. Anne estetiği için kliniğime gelen hastalarıma da açıkladığım gibi az sonra sayacağım 5 işaret sizde de varsa, annelik estetiğine uygun olduğunuzu düşünebilirsiniz.

 

1. Önce Forma Girmeye Çalıştınız Ama Olmadı

Sağlıklı, sigara içmeyen adaylar her cerrahide olduğu gibi anne estetiğinde de önemli bir durumdur. Aşırı kilolu kadınlar ve elektif ameliyatı riskli kılan durumları olan kadınlar, anne estetiği için uygun adaylar değildir. Hamilelikten sonra forma girmeye çalışmış fakat hala, yine de ekstra deri, sarkmış memeler ve karın bölgesine sahipseniz, bu operasyonu düşünebilirsiniz.
 

2. Artık Çocuk Sahibi Olmayı Düşünmüyorsunuz

doğum sonrası anne estetiği

Daha fazla çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız, anne estetiğinin sonuçlarını etkileyebileceğini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız çünkü tekrar hamile kalmak, anne estetiğinin faydalarını ortadan kaldırır ve faydalardan yararlanmaya devam etmek istiyorsanız, tekrar bir işlem daha yaptırmanız gerekir.
 

3. Sezaryen İziniz Varsa

sezeryan izi

Sezaryen ameliyatı göbeğinizde kesi izi bırakır ve bu tam da anne estetiğinin içerisindeki karın germe operasyonu için yapacağımız kesi yerindedir. Hatta bu operasyon dahilinde, özellikle çoğul gebeliklerde gözlemlediğimiz fıtık sorununu bile çözümleyebiliriz.  

4. En Az 6 Ay Önce Doğum Yaptıysanız

doğum sonrası anne estetiği

Doğum yapmak vücudunuz için travmatik bir olay olabilir ve ne zaman iyileşeceğiniz tamamen size ve bedeninize bağlıdır. Bu sebeple kişiden kişiye değişen bu toparlanma evresi için kendinize vakit tanımalı ve en az 6 ay beklemelisiniz. Elbette bebeğinizi emziriyorsanız, bu süreç, emzirme sonrası olmalıdır.  

5. Emzirmeyi En Az 6 Ay Önce Bıraktıysanız

Emzirdiğinizde, göğüslerin şeklini değiştirir ve tam manasıyla nihai sonuca ulaşması 6 ayı bulur. Erken zamanda meme estetiği yaptığımızda sonucun mükemmelliğini etkiler. Bu sebeple emzirme dönemi bitmeli ve üzerinden en az 6 ay geçmelidir. 

Anne estetiği yaptıracak kişiler bu saydığım 5 hususa dikkat ederek harekete geçebilirler.


Yayınlanma tarihi: 04/05/2021

-

Son Güncellenme: 28/10/2021

Başa Dön