Anne estetiği nedir?

Doğum Sonrası Anne Estetiği

Posta Gazetesi'nde yer alan haberde, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Tayfun Türkaslan doğum sonrası uygulanan "anne estetiği" hakkında önemli bilgiler veriyor…

9 aylık gebelik ve doğum sonrası süreç, kadınlar için kutsal bir heyecanın ve mutluluğun yaşandığı hayatın belki de en özel dönemidir.

Doğum Sonu sonrası anne estetiği

Bu süreçte alınan fazla kilolar ise annelik heyecanına maalesef gölge düşürmektedir.

Gebelik ve doğum sonrası dönemde bazı kadınlar 10, bazıları ise 30 kiloya kadar kilo alabiliyorlar.

Özellikle bel, karın, basen ve popo çevrelerinde toplanan kilolar, erimeye dirençli ve inatçı yağ dokularından oluşuyor. Dişilik imajının estetik kıvrımlarını yok ediyor, vücut deforme oluyor.

Gebelik ve doğum sonrası alınan bölgesel kilolar, çoğu annede kalıcı hale geliyor.

Çünkü basen, popo, bel ve göbek bölgeleri, zayıflamaya karşı çok inatçı iri yağ hücrelerini depoluyor.

Deri esniyor, gevşiyor ve yüzeyinde çatlaklar oluşuyor.

Doğumdan sonraki sürecin, annelik heyecanına gölge düşürmesinin nedeni ise, bu dönemde alınan kiloların sonraki zamanda kalıcı olması ve yaşla birlikte daha da artma eğilimi göstermesidir.

Hem anne olmak hem de kadınsı estetik hatlarına tekrar kavuşmak isteği annelerin en doğal hakkıdır.

Diyet ve egzersiz yeterli olmuyor

Emzirme sürecinde ve sonrasında diyetle zayıflama, bebeği yeterli süt ile besleme açısından önerilmemekle birlikte, düzenli egzersizin sonuçları orta ve uzun vadede lokal kilolar üzerinde görülebilmektedir.

Spor, zaman ve istikrar gerektiren sağlıklı bir zayıflama yöntemidir.

Ancak bebeğin büyütülme aşaması koşuşturma içinde geçmektedir. Bu telaşe içinde egzersize zaman ayırmak ve bunu sürekli yapmak pek mümkün olmamaktadır.Spor bırakıldığı anda, verilen kilolar aynı vücut bölgesinde hızla tekrar ortaya çıkmaktadır.

Yağların tamamen ve kalıcı olarak yok edilmesi, annenin estetik kıvrımlara ve ölçülere yeniden kavuşması için estetik cerrahide uyguladığımız anne estetiği yöntemi, doğum sonrasında bel, basen ve poponun yeniden estetik görünümüne kavuşmasını sağlıyor.

Doğum sonrası kilolara Laze Lipoliz ve kalıcı estetik çözümü

Bölgesel fazla yağ dokularının kalıcı olarak ortadan kalkmasına yardımcı olan lazer lipoliz yöntemi, basen, bel çevresi, karın bölgesi ve popo etrafında son derece yüz güldüren, etkisini çok kısa sürede gösteren sonuçlar ortaya koyuyor.

Fazla yağlı bu bölgelerde dikiş gerektirmeyen mini kesiler açılıyor. Çok ince kanüllerle bu kesiden yağ dokularına ulaşıyoruz.

Güçlü lazer ışınları, iri ve inatçı yağ hücrelerini parçalayarak vücut tarafından emilmesini sağlıyor.

Yağ miktarı çok fazlaysa, vücut tarafından emilemeyecek kısmı dışarı çekiyoruz.

Kalınlaşan bel simidi inceltilip, basenle arasında kavisli bir kıvrım oluşturuluyor.

Genişleyen basendeki fazla yağlar alınarak, basen ve belin estetik uyumu sağlanıyor.

Poponun şeklini bozan yağ dalgalanmalarına müdahale edilerek, dik, yuvarlak bir popo formu için popo yüzeyindeki yağ dokusu dengeli ve estetik bir görünüme kavuşturuluyor.

Karın bölgesindeki yağlanma minimal seviyeye çekilerek düz bir karın formu yaratılıyor. Bütün bu bölgeler, tek bir operasyonda rahatlıkla estetik hatlara kavuşturuluyor.

Yağları yakan lazer lipoliz yönteminin önemli bir avantajı da, gevşeyen deri dokusunu tekrar toparlayıp gergin hale getirmesidir.


Yayınlanma tarihi: 18/09/2018

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Doğum Sonrası Anne Estetiği ile ilgili yazılar