Anne Estetiği İle Doğum Öncesi Vücuda Dönüş


Anneler müjde! Anne estetiği (Mommy Makeover) ile hamilelik sonrası deformasyonlardan tek ameliyatla kurtulmak mümkün. Aynı kesi üzerinden hem karın germe hem de meme estetiği mümkün.

Anne estetiği (Mommy Makeover)

Anne estetiği (Mommy Makeover) olarak geçen karın germe, meme estetiği ve meme estetiği ameliyatları aynı seansta yapılabilen uygulamasıyla, hamilelik öncesi vücuduna sahip olmak isteyenlerin yardımına koşuyor.

Özellikle hamilelik sonucu karın sarkması ve meme deformasyonu yaşayan kadınlar, hamilelik öncesi vücut şekillerine dönmekte zorluk çekebiliyor . Günlük giysilerle bir şekilde bu yaşadıkları sorunu kamufle etseler bile, tatil mevsimi geldiğinde, bu durumu saklamak zor olabiliyor.

Aynı Anda Mümkün

Ancak uzmanlara göre formunu kaybetmiş karnın ve karın duvarının şekillendirilmesi ve yapılan kesiden aynı zamanda meme implantının da göğüs gölgesine yerleştirilmesi mümkün.

Özellikle doğumla birlikte yaşanan karın sarkması ve şekilsizliği ve ayrıca emzirme dönemi sonrası yaşanan meme dolgunluğunun kaybolması ve tabii sarkması, bu operasyonla pratik bir şekilde düzeltilebiliyor.

Doğum Sonrası ‘Moral Bozuyor’

Karın ve meme bölgesindeki estetik sorunlar kadınlarda büyük oranda mutsuzluğa sebebiyet veriyor. Karın bölgesi yağlanmaya müsait bir bölge ve doğum sonrası oluşan çatlaklar da bu gevşeme ve sarkmaya eşlik edebiliyor. Fakat kadınlar eskisi gibi pürüzsüz bir cilt ve gergin karın, ayrıca formunda göğüsler istiyorlar.

Her 10 Kadından 6'sının Sorunu

Anne estetiği (Mommy Makeover) hem karın gölgesini dümdüz bir forma sokuyor, hem çatlaklar gitmiş oluyor, hem de aynı operasyon içinde meme implantı da yerleştirilerek uygun ölçülerde göğüslere yeniden sahip olabilme avantajını sunuyor.

Uzmanlara göre Türkiye'de her 10 kadından 6'sının doğum sonrası, çatlak, karın ve meme deformasyonu yaşıyor.

Anne Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Anne estetiği (Mommy Makeover), genel anestezi altında yapılıyor ve sezaryen dikişinin hizasından atılan kesiyle başlıyor. Sarkık ve formu kaybolmuş karın derisi fazlalığı çıkarılıyor, karın duvarı sıkıca yeniden şekillendiriliyor. Hastaya aynı kesiden meme implantları yerleştirilip konumlandırılıyor. Uzaklaştırılan derinin tamamına yakını zaten çatlak gözüken cilt tabakası olduğundan haliyle çatlaklar da kayboluyor.

Uzmanlar Uyarıyor

Karın germe operasyonlarında en fazla dikkat edilmesi gereken konuların başında yeni göbek deliğinin yeri, mon pubis-venüs tümseği yani sezaryen dişinin altında kalan kabarık alan, dikişin yeri ve bel bölgesi geliyor. Eğer bu 4 konu ihmal edilerek karın germe ameliyatı yapılırsa operasyon başarılı sayılmıyor.


Yayınlanma tarihi: 20/06/2017

-

Son Güncellenme: 04/02/2021