Amerika’da Büyük Sağlık Dolandırıcılığı ve Ücretsiz Kozmetik Cerrahi

Liposuction (Yağ Aldırma)
Liposuction (Yağ Aldırma) tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Emel Gerdaneri tarafından yazılmıştır.

Amerika’da Büyük Sağlık Dolandırıcılığı ve Ücretsiz Kozmetik Cerrahi

"Tıbbi olarak gerekli" olarak faturalandırılan kozmetik prosedürler için 44 milyon dolar alan eski yönetici sağlık hizmeti sahtekarlığını kabul etti.

Linda Morrow, doktor kocası Bilk sigorta şirketlerine "tıbbi olarak gerekli" olarak faturalandırılan kozmetik prosedürler için 44 milyon dolarlık yardım eden bir cerrahi merkezin eski yönetici müdürüydü.

Morrow, 4 Şubat 2022 Cuma günü sağlık sahtekarlığı suçunu kabul etti. İddianamenin ardından ülkeden kaçtıktan sonra İsrail'de yakalanan Morrow, 20 yıla kadar federal hapishanede yatacak.

Kocası Dr. David Morrow, ise 20 yıllık bir doktor.

65 Milyon Dolarlık Fatura

fraudMorrow Enstitüsü kliniğinin eski yönetici direktörü, cuma günü ABD Bölge Mahkemesinde, yalnızca kozmetik prosedürler için sigorta şirketlerine 2007'den 2011'e 25 milyon ila 65 milyon dolar arasında fatura kestiği bir sağlık hizmetleri dolandırıcılığı komplosunu kabul etti. 20 yıla kadar hapis cezası verildi.

Hastalara, "tanıklık" mektuplarını veya yanlış beyanlarla beyanları imzalayarak evrakları karıştırmaya yardımcı olmaları halinde ücretsiz olarak liposuction, burun estetiği, meme büyütme ve vajinal gençleştirme vaat ettiler.

Karın Germe, Burun Estetiği ve Daha Fazlası

vücut estetigiKarın germeleri evraklarda fıtık onarımı veya karın rekonstrüksiyonu olarak listelenmişti. Burun estetiği, sapmış bir septumu düzeltiyor olarak kaydedildi.

Göğüs estetiğinin "tüberöz meme deformitesini" düzeltmesi olarak beyan ettiler.

Savcılar, Linda Morrow'un çalışanlara sahte belgeler hazırlamaları için koçluk yaptığını kabul ettiğini söyledi. Mahkeme belgelerine göre, diğer belgeler ameliyatın gerçek amacını örtmek için değiştirildi.

Hatta bazı hastalara teşvik olarak nakit ödeme yapıldı ve diğerlerinin yüksek oranda müşterek sigorta ödemeleri yapması gerekmedi.

Lisansı Elinden Alındı

dolandırıcı doktorSuçunu kabul ettikten sonra 2017 yılında eşiyle birlikte ülkeden kaçan 77 yaşındaki David Morrow, 20 yıl hapis cezasını çekiyor. Plastik cerrah lisansı elinden alındı.


Yayınlanma tarihi: 18/02/2022

-

Son Güncellenme: 10/06/2022

Başa Dön