Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Kalıcı Mı?

Plexr

Derya Kılınç tarafından yazılmış, Op. Dr. Hanzade Kocatürk tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Kalıcı Mı?

Göz çevrenizdeki kusurlar yorgun ve yaşlı görünmenize neden olmasın! Aynaya her baktığınızda kusurlu ve yorgun gözlerle karşı karşıya gelmek, modunuzu düşürebilir.

Göz çevrenizdeki ve göz kapağınızdaki kusurlar, son derece cansız ve olduğunuzdan daha büyük görünmenize neden olur. Ancak, son derece etkili bir yöntem ile gözlerinize dinamik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hanzade Kocatürk, ameliyatsız göz çevresi gençleştirme ile daha dinamik bir görünüme sahip olmayı anlatıyor. 

Op. Dr. Hanzade Kocatürk plexr whatsapp butonu

“Göz çevresi derimiz çok incedir. Bu bölge cildin en ince olan bölgesidir. Yağ bezleri açısından çok fakirdir. Bu nedenle yer çekimine ve yaşlanma etkilerine karşı da son derece hassastır.

Ayrıca mimik kasları da sıklıkla kullanıldığı için bu bölgede kusurlar oluşur. Kişiyi psikolojik olarak etkileyen bu kusurlar kişinin yorgun ve cansız görünmesine neden olur.

Bu nedenle göz çevresi için plazma enerjisi ile ameliyatsız göz çevresi uygulaması olan plexr plazma işlemini yapıyoruz. Plazma enerjisi maddenin dördüncü halidir.

Hastalar tarafından yıldırım düşmesi olarak da tanımlanıyor. Ucunda iğne bulunan plazma cihazı çevresinde atmosferde bulunan azot ve su buharını yüksek ısı ve hızla plazmaya çeviriyor.

Plazma direkt olarak çevre dokulara ısı aktarmadan direkt derinin üzerinde hedeflenen yere etki ediyor.”


Yorgun ve Cansız Gözler Yaşam Rutininiz ve Yaşınızla Doğrudan İlgili 

göz yorgunluğu

Göz çevresindeki sarkma, toparlanma ve kusurlar, sayısız nedenle ilişkilendirilir.

Sigara kullanımı, kişinin yeme ve içme alışkanlığı, uyku düzeni ve stres seviyesi gibi nedenler göz altı torbaları, göz kapağındaki fazla deri ve kırışıklıklar üzerinde etkilidir.

Ameliyatsız göz çevresi estetiği yapılmadan önce doktor tüm bunları hasta ile detaylı olarak konuşur ve gerekli gördüğünde plexr işlemi önerilir. 


Plexr Cihazı Teknolojisi

plexrt uygulaması
Plexr cihazı, maddenin dördüncü hali olan plazma enerjisini temas etmeden cilde iletir. Bu işlemde cihaz, sadece hedef alınan dokuya buharlaştırma işlemi uygular ve çevre dokulara zarar vermez.

Katıyı gaza dönüştürerek yok eden bu eşsiz uygulama; ameliyatsız ve son derece konforlu bir tedavi yöntemidir.


Uygulama ve İyileşme Süreci

plexr öncesi sonrası

Ameliyatsız göz kapağı estetiği işlemi olan plexr lazer, dikişsiz bir işlemdir. İlk olarak uygulama yapılacak bölge temizlenir.

Ağrısız bir işlem olması için lokal anestezik krem uygulaması yapılır ve ardından hasta bir süre bekletilir. Bu sürenin sonunda da ameliyatsız göz kapağı düzenleme işlemi olan plexr plazma uygulanır.

Bu uygulama ile salınan enerji cildin üst tabakasını etkileyerek bölgedeki tüm kusurları ortadan kaldırır. Bu eşsiz uygulama hasta özelinde farklılık gösterse de ortalama 45 dakika sürer.

İşlemin iyileşme süresi uygulama yapılacak hastaya ve uygulanan işleme göre farklılık gösterse de işlem sonrası ilk iyileşme 10 gün sonra ve tam iyileşme 1 ay sonrası görülür. 


Uygulama Sonrası ve Dikkat Edilecekler

plexr sonrası

Uygulamanın herhangi bir kalıcı yan etkisi yoktur. Ancak işlem sonrasında 2-3 gün içerisinde ödem oluşur ve göz çevresinde 10 gün süren kabuklanma olur.

Tüm bu süreç son derece normaldir ve tedavinin bir parçasıdır. Uygulama sonrası doktor tarafından verilen koruyucu ürünleri kullanarak süreci atlatabilirsiniz.


Plexr Uygulaması Kalıcı Mı?

plexr kalıcı mı

Göz çevresindeki kusurlardan kurtulmaya karar verenler genellikle “Plexr kalıcı mı?” diye merak eder.

Şikayet edilen sarkma ve deri fazlalığı gibi sorunlar çok yoğun ve ileri boyutlu değilse ameliyatsız göz kapağı kaldırma işlemi olan plazma enerjisi uygulanabilir ve bu işlemle kalıcı sonuçlar elde edilir.


Plexr Plazma Fiyatları

plexr fiyatı

Ameliyatsız göz kapağı estetiği fiyatı, uygulama yapılacak bölgeye göre farklılık gösterir. Bu nedenle işlem öncesi bir uzman görüşünün alınması son derece önemlidir.

Daha genç ve güzel gözlere sahip olmak için etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış, orijinal Plexr cihaz teknolojisi ve özel teknikler ile ameliyatsız, dikişsiz ve iz bırakmayan mükemmel göz estetiği sonuçları elde edebilirsiniz. 


Yayınlanma tarihi: 17/03/2021

-

Son Güncellenme: 28/10/2021