Ameliyatsız estetik yapacaklar


Medikal estetik sektörününde faaliyet gösteren Farmasera Genel Müdürü Barbaros Kalkan, ameliyatsız estetik alanında geliştirdikleri "Rönesans Yöntemi"ni anlattı.

Farmasera Müdürü Barbaros Kalkan

İstanbul W Hotel'de basın mensupları ile bir araya gelen Farmasera Genel Müdürü Barbaros Kalkan, Roma üniversitesi Dermatoloji ana bilim dalı uzmanları tarafından geliştirilen ve içeriğinde 11 aktif maddeyi bir kokteyl olarak barındıran Rönesans yöntemi Tiziano mezo kokteylin bu alanda farklı bir uygulama yarattığını kaydetti.

İğne sayısı düşecek

Kalkan, "Ortalama bir mezoterapi seansında hastanın yüzüne 100-120 arasında iğneli işlem yapılırken Rönesans yöntemi Tiziano ile sadece 20-24 nokta da işlem tamamlanıyor. Klasik mezoterapi yöntemlerine 11 aktif madde ile çok daha zengin bir içeriği homojen bir yapı içinde sunan Rönesans yöntemi 3 cm aralıklarla uygulanabiliyor, iz bırakmıyor ama çok güzel etki yaratıyor" dedi.

Öğle tatilinde yapılabilir

"Öğle tatilinde kendisine uygulama yaptıran biri, yüzünde ciddi bir streching, lifting etki hissederken öğleden sonra işine döndüğünde karşı masasında çalışan iş arkadaşı yüzüne uygulama yaptırdığını anlayamadığını gördüğünde çok mutlu oluyor, çünkü morarma, kızarıklık ya da bir tedavi izi asla olmuyor. Olumlu etkisi birkaç gün içinde ortaya çıkıyor" ifadelerini kullanan Farmasera, Genel Müdürü Barbaros Kalkan, özellikle göz altı morlukları için en çok tercih edilenler arasında yer alan Raffaello mezoterapi yönteminin aynı zamanda saç köklerinde de etkili olduğunu aktardı.


Yayınlanma tarihi: 21/01/2020

-

Son Güncellenme: 04/02/2021