Ajda Pekkan ve Bize Tanıttığı Estetik İşlemler


Selin Sezgin tarafından yazılmıştır.

Ajda Pekkan ve Bize Tanıttığı Estetik İşlemler

Ajda Pekkan estetik denince şüphesiz herkesin aklına gelen ilk isim. Türk kadınının ufkunu açan, ‘Aaa! O da mı oluyomuş yaa?’ dedirten estetik müdahaleleri sizin için derledik.
ajda pekkan
Ajda Pekkan estetik denince Türkiye'de hemen herkesin aklına gelen ilk isim. Süperstar, bugün 70 yaşında olmasına rağmen genç kızlara taş çıkartan güzelliğini 22 yaşında yaptırmaya başladığı estetik müdahalelere borçlu.


“100 yaşıma da gelsem yine estetik yaptırırım” sözleriyle de aslında o gençlik iksirini nasıl yudum yudum içmekte kararlı olduğunun altını çiziyor zaten...

Dünya basını başarısız estetik ameliyatların akıl almaz fotoğraflarıyla çalkalanadursun, Ajda’nın yaşını söylemeseniz asla tahmin edemeyeceğiniz anıtsal güzelliği, hafızalardan nesiller boyu silinmeyecek.

Süperstarın vücuduna dantel gibi işlenmiş estetik müdahaleleri, aslında büyüklerimizden öğrenecek ne çok şeyimiz olduğunun birer kanıtı olabilir. Ajda’nın Türk kadınının ufkunu açan, ‘Aaa! O da mı oluyomuş yaa?’ dedirten estetik müdahaleleri sizin için derledik.

3 Kez Burnunu Yaptırdı

Burun estetiği yani rinoplasti; botox, dolgu, lazer epilasyon gibi cerrahi dışı estetik girişimlerden sonra en çok yaptırılan estetik ameliyat. Süperstar da yüzüne uygulattığı diğer estetik müdahalelerle bağlantılı olarak, en doğru ifade ve görüntüyü yakalamak için 3 kez burnunu yaptırdı.

6 Kez Dudaklarına Silikon Enjekte Ettirdi

Yüze uygulanan estetik amaçlı müdahaleler arasında en yaygın olanlarından biri olan dudağa silikon enjekte ettirme prosedürünü hayatımıza o soktu desek yalan olmaz. E güzel olmadı diyen de çıkamaz heralde.

Diz Kapaklarını Gerdirdi

Yaş ilerlemeye başlayınca, kilo değişikliklerine de bağlı olarak, ne kadar spor yaparsanız yapın değiştiremeyeceğiniz bir durum diz kapaklarındaki kırışıklık. Ajda da geçirdiği başarılı ameliyat sayesinde bu sorundan bir çırpıda kurtulan ünlülerden.

2 Kez Karın Bölgesini Gerdirdi

Yıllar ister istemez karın bölgesinde kırışıklığa sebep olabiliyor. Elastikiyetini kaybeden derinin meydana getirdiği görüntüden kurtulmak için karın germe operasyonuna başvurmak da, süperstarın genç kızlara taş çıkartan vücudunun sırlarından biri.

4 Defa Yüzünü Gerdirdi

Yerçekiminden kaçış yok. Kozmetik sektörünün gelişmesiyle yaşlanma belirtilerini ne kadar ortadan kaldırabilsek de, en etkili sonuç şüphesiz ki yüz germe ameliyatları. Ajda’nın anneannelerimizi kıskandıran yüz güzelliğinin arkasında yatan sihirli dokunuş, bu operasyonların en başarılı örneklerinden.

Kaşlarını Çektirdi

Eskiler, bir kadının güzelliğinden bahsederken kaşı-gözü derler. Yüz ifadesinin en önemli noktalarından biri olan kaşların kaldırılması ve şekillendirilmesi işlemi, günümüzde en sık başvurulan estetik çözümler arasında.

Göz Kapaklarını Kaldırttı

Yüz gerdirme ameliyatları, yüzün genel hatlarına uygulanırken, bakışlardaki keskin güzelliğe kavuşmanın sırrı, göz kapağı estetiği. Allah için, Ajda’nın delici bakışlarından etkilenmeyen olabilir mi acaba?

Göğüslerini Dikleştirdi

İnsan vücudundan yer çekiminden en çok etkilenen bölgelerin başında şüphesiz ki göğüsler geliyor. Meme dikleştirme ameliyatları, protezlerle desteklensin ya da desteklenmesin, kadın özgüveninde en büyük etkiye sahip olan müdahalelerden biri.

Kol Altındaki Yağları İki Kez Aldırdı

Yaşlanma belirtilerinin en çok göze göründüğü bölgelerden biri olan kolların dirsek-omuz arasında uzanan kısmına uygulanan yağ aldırma yani liposuction ile, özellikle düzenli sporla desteklendiğinde uzun vadeli sonuçlar elde ediliyor. Süperstarın kollarında herhangi bir müdahale olduğunu bilmesek gerçekten anlayamazdık.

6 Ayda Bir Yüzüne Botoks Enjekte Ettiriyor

Yüze uygulanan çeşitli estetik müdahalelerin arasında ilk sıralarda botoks yer alıyor. Pekkan’ın geçirdiği yüz gerdirme ve dudağa silikon enjekte edilmesi ameliyatlarını tamamlayan elde edilen sonucun uzun süre korunmasını sağlayan botoks ünlü sanatçının 6 ayda bir uygulattığı küçük dokunuşlar arasında.

E sonuçlar ortada. Süperstarın 7’den 70’e herkesi kendine hayran bırakan güzelliğine itiraz edebilen olabilir mi Allah aşkına :)


Yayınlanma tarihi: 22/06/2017

-

Son Güncellenme: 06/10/2021