8 Adımda Vitamin Dolguları

Dolgu Uygulamaları

Derya Kılınç tarafından yazılmış, Uzm. Dr. Cihan Bolat tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

8 Adımda Vitamin Dolguları

Vitamin ve mineraller, sağlıklı bir yaşam için beslenmede olduğu kadar cilt bakımında da önemli bir yere sahip.

Ancak cilt vitamin ampulleri kullanarak yüze vitamin sürmek cilt bakımını sağlamak için yeterli bir yöntem değil. Herkesin hayalini kurduğu ışıl ışıl ve sağlıklı cilt tonunun sırrı vitamin dolgularında saklı.

Siz de yaş aldıkça endişeleniyorsanız ve cildinizin kalitesini artırarak yaşlanmaya karşı önlem almak istiyorsanız cildinizi vitamin kokteyli ile ödüllendirin ve daha sağlıklı bir cilt yapısına sahip olun.


Uzman Dr. Cihan Bolat, vitamin dolguları hakkında merak edilenleri tüm detaylarıyla anlatıyor.

Uzm. Dr. Cihan Bolat dolgu uygulamaları whatsapp butonu

“Vitamin dolgusu, içerisinde amino asit, yoğun vitamin, koenzim ve hyaluronik asit içeren, vücudun gereksinimleri olan, mat ciltleri canlandırmak için oluşturulmuş ve güvenle kullanılan bir karışımdır.”

Vitamin Dolgusunun Diğer Dolgulardan Farkı

vitamin dolgularıKlasik dolgular hyaluronik asit içeriğiyle tamamen hacim kazandırmak için kullanılır. Vitamin dolgusu ise vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri içerir ve cildi canlandırmak amacıyla uygulanır. Bu dolgu ile cilde enjekte edilen vitaminler, cildin kalitesini artırır ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşturur.

Vitamin Dolgusunda Hangi Vitaminler Var?

vitamin dolgusunda hangi vitaminler varCildinizin çok seveceği vitamin kokteylinde B ve C vitaminleri, koenzim, pirüvik asit bulunur. B vitamini, cildin yenilenmesinde önemli bir etkiye sahiptir.

Bunun yanı sıra hücre bölünmesinde de yardımcı olan vitamin, cildin nem dengesini korumasını sağlar. Ayrıca ciltte sebum üretimi sağlar ve bu özelliğiyle kırışıklık önleyici bir rol üstlenir.

Dolgu ile cilde enjekte edilen bir diğer vitamin de C vitaminidir. C vitamini, yaşlanma belirtilerinin azalmasını sağlayan bir etkiye sahiptir. Bunun yanında ciltteki kolajen sentezini artırır.

Ciltteki lekelerin giderilmesinde de etkin rol oynayan C vitamini cilt tonunu eşitler. Koenzim, cilt için önemli bir antioksidan kaynağıdır ve erken yaşlanma belirtilerine karşı yüksek koruma sağlar. 

Vitamin Dolgusu Uygulama Aşamaları

vitamin dolguları uygulanmasıDolgu uygulaması için ilk olarak detaylı bir cilt analizi yapılarak, cildin neye ihtiyaç duyduğu tespit edilir. Bu işlemin ardından lokal anestezik krem uygulanır.

Hazırlanan vitamin kokteyli insülin iğnesinden daha ince iğneler aracılığıyla cilde enjekte edilir. Anestezi uygulamasıyla birlikte toplam 30 dakika süren bir işlemdir.

İşlemden sonra da soğuk uygulama ya da buz uygulaması yapılır. Tüm bu işlemlerin ardından hastaya 50 faktör güneş koruyucu uygulaması önerilir.

Uygulamadaki amaç renk eşitsizliklerini gidermek, mat cildi canlandırmak ve kırışıklıkları düzeltmektir. 

Vitamin Dolgusu ile Cilt Kalitesini Artırın

vitamin dolgusu ile cilt kalitesini artırmaVitamin dolgusu donuk, yorgun görünümlü cildi ve yüzeysel kırışıklıkları anında iyileştirebilir, aynı zamanda yavaş kan dolaşımını düzenlemede yardımcı olabilir ve vücudun yaşlanan toksinleri temizlemesinde de etkilidir.

Bu tedavi ayrıca hiperpigmentasyonu gidermek, akneyi ve cilt donukluğunu tedavi etmek için de kullanılabilir.

Vitamin kokteylleri, yaşlanma belirtileri ile mücadele etmek adına daha fazla kolajen üretmek için ciltteki fibroblast hücresini uyarabilir.

Enjekte edilen cilt dostu bitki bileşenleri listesi arasında vitaminler, büyüme faktörleri, Hyaluronik asit, peptitler, antioksidanlar ve yaşlanma süreciyle daha iyi başa çıkan sağlıklı cilt için ideal ortamı sağlayan eser elementler vardır.

Hızlı bir düzeltme istediğiniz bir etkinliğiniz varsa ve kırışıklık önleyici enjeksiyonlar ve dolgu maddeleri ile birlikte birleştirebilirseniz kesinlikle yapmaya değer.

Vitaminden Gelen Sağlıkla Daha Dolgun Dudaklar

dolgu dudaklarDudak vitamin dolgusu, içeriğinde bulunan vitaminler ve hyaluronik asit sayesinde dudakların hacim kazanmasını sağlar ve daha canlı dudaklara sahip olmanızda etkilidir.

Pürüzsüz ve canlı dudaklar, doğal bir güzellik elde etmek isteyen herkes için son derece önemlidir. Oldukça hassas bir yapıya sahip olan dudakları vitamin dolgularıyla destekleyerek her mevsim sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bunlara Dikkat!

vitamin dolgusunda dikkat edilmesi gerekenlerYüze vitamin iğnesi yaptıranlar, işlemden maksimum fayda sağlamak adına işlem sonrasında bazı detaylara dikkat etmelidir. Bunlardan biri de cildin güneşten korunmasıdır.

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için her mevsim kullanılması gereken güneş koruyucu, vitamin dolgusu sonrasında daha özenle uygulanmalıdır.

Bunun yanında işlem sonrasında uzman tarafından cilde uygulanması gereken bazı kremler verilir. Bu kremlerin de düzenli bir şekilde uygulanması önemlidir.

İşlem sonrasında güneşten korunmaya ve doktor tarafından önerilenlere dikkat etmeye özen göstererek işlemden elde edeceğiniz etkiyi artırabilirsiniz. 

Vitamin Dolgusu ile Tepeden Tırnağa Güzellik

dolgu uygulamalarıVitamin dolgusu yüzünüzde aşağıdaki sorunların tedavisi için uygulanır:

  • Kırışıklık

  • Donuk görünümlü cilt

  • Hiperpigmentasyon

  • Akne

  • Parlama kaybı

Vitamin dolgusu vücudunuzda aşağıdaki sorunların tedavisi için uygulanır:
  • Selülit

  • Çatlak

  • Saç dökülmesi

  • Yağ azaltma

İşlemin Ardından Rutin Hayatınıza Dönebilirsiniz

dolgu sonrası bakımDiğer kozmetik enjeksiyon prosedürlerinde olduğu gibi, çok nadir yan etkiler morarma, enjekte edilen vitamin kokteyline reaksiyon, enfeksiyon, iltihaplanma ve şişlik oluşabilir.

İşlemden hemen sonra rutin hayatınıza devam edebilirsiniz. Yüzünüz biraz kırmızı görünebilir ancak kızarıklık normalde 48 saat içinde azalacaktır.


Yayınlanma tarihi: 03/08/2021

-

Son Güncellenme: 19/08/2022

Başa Dön