"50 Yaşından Sonra Daha Çok Ben, Daha Az Dolgu İstiyorum"

SkinCeuticals
SkinCeuticals tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Emel Gerdaneri tarafından yazılmıştır.

Yeniben Özel Röportaj: Dr. Shino Bay Aguilera

Dr. Shino Bay Aguilera, sayısız ödül almış, dünyaca ünlü, kozmetik dermatolog, dermatoloji cerrahı, kozmetik lazer uzmanı ve American College of Osteopathic Dermatology'den dermatoloji bursu ile kurul onaylı bir dermatologtur.

Dr. Aguilera, Cynosure lazerleri, Allergan, Galderma, MERZ, Evolus, Solta, BTL, Dermira, SkinCeuticals ve Loreal için en çok talep edilen uluslararası bir doktor eğitmeni ve açılış konuşmacısıdır.

Dr.Shino, sizinle röportaj yapmak benim için büyük mutluluk. İşte sizin için hazırladığım 3 soru:
Dr. Shino Bay Aguilera yeniben röportaj

1- Mükemmel bir cildiniz var! Kişisel cilt bakımı rutininizi bizimle paylaşabilir misiniz?
Merhaba Emel. Sabahları cildimi nazikçe temizlemesi ve hafif bir peeling yapması için Shino Bay-Pore War Cleanser kullanıyorum. Skinceutials markasının CE Ferrulic Serum ve Defenage Nemlendirici ile Defenage Serum’unu sürüyorum ve  nemlendiricili Alastin Renkli Güneş Kremini de benim için vazgeçilmez.

Geceleri ise Shino Bay serisinden daha yumuşak bir temizleyici olan White Meadow’u kullanıyorum ve aynı şekilde Defenage ürünlerine % 0,50 Tretinoin asit ekleyerek de rutinimi devam ettiriyorum.

2- Erkekler ve kadınlar artık zamanı ve yaşlanma belirtilerini tersine çevirmek için farklı enjeksiyonları tercih ediyorlar. Hangi yaşlarda hangi enjektablları tercih ediyorsunuz ve neden?

Dr. Shino Bay Aguilera yeniben röportaj

Yaşlanma aslında bir çeşit mimari değişikliktir, bu nedenle daha iyi yaşlanmak için bu değişikliklerin hep bir adım önünde olunması gerekir. 

  • Hastalar 40 yaş civarında iken derin yağ katmanlarında hacim eksikliği nedeniyle yorgun görünmeye başlarlar. HA dolguları bunu hafifletmeye yardımcı olmak için kullanılabilir. 

  • 50 yaşından sonra insanlar kemik kaybı yaşar ve kemik yeniden şekillenmeye başlar. Sculptra Aesthetics'i (Poly-L-latic acid) öneriyorum çünkü kemiğin mimarisini gerçekten taklit etmeye ve korumaya yardımcı oluyor. Bu da yaş almayı yavaşlatan ve daha genç görünen hastalar demek. Bu ürün bir biyokollajen uyarıcısıdır, böylece hasta kendi dokusuyla gençleşir.

Bu benim sloganım: "50 yaşından sonra daha çok ben ve daha az dolgu istiyorum"

Dr. Shino Bay Aguilera yeniben röportaj

3- Dünyanın en büyük konferanslarında ve “Estetiğin Masterları” toplantılarında uluslararası konferanslar veren, non-invaziv Kozmetik Dermatoloji alanında en çok talep edilen konuşmacılardan biri sisiniz. Ayrıca Türkiye'de tanınmış bir eğitimcisiniz ve merakla izleniyorsunuz. Lütfen Türkiye’de merak edenlere  erken cilt yaşlanmasını azaltmak için bazı ipuçları söyleyin ve hatta bize bazı cilt bakım markalarını da önerebilirsiniz.

Özellikle yaşlanmanın yüzdeki mimari değişikliklerle ilgisi olduğunu ve bunun yaşa bağlı olarak her on yılda bir değiştiğini anlamak çok önemli. Genç kalma konusunda gerçekten ciddiyseniz, zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu bir tutmalısınız.

  • Aklınız ve ruhunuzla başlayın. Zihninizde ne tür düşüncelerin olduğuna dikkat edin.

  • Kırgın ve korkak olmaktan kaçının. Size hizmet etmeyen veya sizi hak etmeyen her şeyi ve herkesi bırakın.

  • Egzersiz yaparak ve sağlıklı beslenerek vücudunuza saygı gösterin. Egzersiz yapmak telomerlerinizi daha uzun süre daha uzun şekilde tutar. Telomerler hücrelerinizin yaşını kısalttığında, siz de yaşlanırsınız. 

  • Pazartesiden cumaya aralıklı oruç tutmayı deneyin.

Aralıklı Orucun Faydaları: Telomerleri uzun tutar, Otofaji (daha genç hücreler eski hücrelerinizi yerler) yaşanır, insülin seviyeniz basitlenir ve bu da vücudunuzun büyüme hormonu salgılamasına vesile olur. Çok daha fazla faydası var. Ben 8 saat boyunca yiyorum ve 16 saç aç kalıyorum. 

25-35 Yaş: Dermatolojik prosedürler açısından, 25-35 yaşları cildinizin esnekliğine yardımcı olmak için enerji bazlı cihazlar veya mikroiğneleme ile cildiniz için faydalıdır ve gece tretinoin ya da retinol bazlı kremler uygundur.

Yaş 40-45: Yaş 40-45, dolgu maddelerinin derin yağ tabakasının yapısını korumaya ve hastanın yorgun, sönük ve düşmüş görünmemesine yardımcı olmak için kullanılabilir.

Yaş 50: 50 yaş ve üstü, kemiğin mimarisine yardımcı olmak için Sculptra gibi bir ürün kullanmaya başlayın veya en azından yaşlanan bir yüzde değişen her şeyi taklit etmek için daha az hyaluronik asit dolgusu kullanın. Enjekte edilebilir dolgu maddelerini abartmadan doğal görünmesini sağlamak için cerrahi müdahale gereklidir.

En sevdiğim cilt bakım serumu Skinceutical ürünlerdendir.

Yeniben'de öne çıkan Dermatoloji Uzmanı olmak için tıklayınız!


Yayınlanma tarihi: 08/12/2020

-

Son Güncellenme: 07/04/2022

Başa Dön