%355 Hacimle Artan, Haftanın En Trend Medikal Estetik Uygulaması Nedir Sizce?

Plexr

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Op. Dr. Hanzade Kocatürk tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

%355 Hacimle Artan, Haftanın En Trend Medikal Estetik Uygulaması Nedir Sizce?

Plastik cerrahiye ilgi tüm zamanların en yüksek seviyesinde seyrederken, ameliyatsız estetik tedavi uygulamaları her zamankinden daha fazla aranmaya başladı.
google trends
Geçtiğimiz hafta Google trendlerine göre inanılmaz bir aranma hacmine ulaşan, %355 oranında artış yaşayan, ameliyatsız göz kapağı estetiği de bunlardan sadece birisi. 

Botoks ve Veriler

botoxBotoksun doğuşundan bu yana cerrahi gözkapağı estetiğine olan ilgi önemli ölçüde azaldı, hatta Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği'nin istatistiklerine baktığımızda bu cerrahinin 2000’den 2019 senesi arasında %69 oranında bir düşüş kaydettiği yazıyor.

Fakat aslında bu düşüşün ve ameliyatsız göz kapağı estetiğine olan talep yükselişinin ardında bambaşka bir konu var: Bir zamanlar demografiye hükmeden 50'li yaşlardaki kadınlardan çok daha genç olan yeni neslin, estetiği ve ameliyatsız uygulamaları daha çok seviyor olmaları…

Tüm bilgiler ışığında ameliyatsız göz kapağı estetiğine olan talebi ve nedenini Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hanzade Kocatürk’e sorduk:
Op. Dr. Hanzade Kocatürk göz kapağı estetiği whatsapp butonu
“Bu sadece göz kapağı estetiğine has bir durum değil zira sizin de dediğiniz gibi ameliyatsız estetik tedavilerinin gerçekten iyi sonuç vermesi, cerrahiye göre iyileşme sürecinin kısa olması ve dahası anestezisiz, klinik şartlarında ameliyathaneye girmeden uygulamaların yapılabiliyor olması, tüm kalıpları yıktı.

Gençler Tüm Bunları Yatırım Olarak Görüyor

göz çevresiGençler konforuna çok düşkün. Bedenlerine yüzlerine son derece saygılılar ve zamanı geçmeden, yaşlanma belirtilerini hissetmeden önlem almak istiyorlar, tüm bunları birer yatırım olarak görüyorlar.

Beri yandan pandemi süreci de bu trendi körükledi bence. Zorunlu maske takma ile yüzün üst üçte birlik kısmına her zamankinden daha fazla odaklanılıyor.

Açıkta kalan kısım ise göz çevresi ve alın. Göz kapağında yaşanan herhangi bir düşme bu süreçte çok daha fazla dikkat çekti zira açıkta kalan iletişimin sağlanabildiği tek yer burasıydı.

Göz çevresi sorunlarını düzeltmek için, noninvazivler her zaman blefaroplastiden önce gelmeye başladı. Birçok hasta daha kalıcı bir çözüme geçiş kapısı olarak bir nöromodülatör kaş kaldırma diğer adıyla botoxtan faydalanıyor.

Oysaki buradaki etki gözkapağı üstüne yığılan, sarkmış cilde son derece az bir şekilde çözüm sağlar. 

Plexr ve Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

plexrPlexr ameliyatsız blefaroplasti, göz kapağı düzeltme için kullandığımız bir teknoloji. Yüz ve boyun germe gibi cerrahi işlemlere, ameliyatsız bir alternatif sunan, dünyanın önde gelen tıbbi plazma cihazıdır. Özellikle düz lezyonlarda cilt lezyonlarının giderilmesinde de oldukça faydalıdır.

Herhangi bir kesme veya dikiş gerekli değildir.  Göz torbası, göz kapağı düzeltmesi için ameliyatsız olarak kullandığım en işlevi yüksek uygulamadır diyebilirim.

Plexr ile kapaklarla beraber göz çevresindeki deride komple bir sıkılaşma ve rejuvenasyon sağlıyoruz, kaz ayaklarini da tedavi ediyoruz ve tüm göz çevresini gençlestiriyoruz. Cerrahiye karşı avantajlarını şu şekilde sıralayabilirim:

  • Sadece lokal anestezi

  • Cilde kesi yapılmaz

  • Dikiş gerekmez

  • Çok düşük riskli bir prosedür

  • İyileşme süreci kısa

  • Hızlı ve kolay

  • Ciltte incelme yapmaz

  • Önemli bir maliyet tasarrufu vardır

Tüm bu avantajlarla birlikte eğer hastanın durumu da uyuyorsa, son derece konforlu bir çözüm sağlıyor.

Son bir hafta içinde %355 artan ameliyatsız göz kapağı estetiği özetle bir tesadüf değil, insanlar giderek daha basit uygulamalara yöneliyor.


Yeniben'de medikal estetik uygulamalarında öne çıkan doktor olmak için tıklayınız!


Yayınlanma tarihi: 26/10/2021

-

Son Güncellenme: 28/10/2021

Başa Dön