2019 yılının öne çıkan estetik trendleri neler olacak?Milliyet’te yer alan haberde,  2019 yılının öne çıkan estetik trendleri anlatılıyor.

Son dönemde yükselişe geçen doğal görünümlü estetik uygulamaların, 2019 yılında da yükselişte olacağını ifade eden Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Yavuz Başterzi, öne çıkacak estetik operasyonlar hakkında bilgi verdi.

Dünyanın en çok uygulanan kozmetik girişimlerinden biri olan Botoksun yeni uygulama alanlarından olan Mikro Botoks Botoks ile cilt sorunlarına da odaklanıldığını ifade eden Prof. Dr. Yavuz Başterzi, “Mikro Botoks ile klasik uygulamaya göre daha düşük doz ilaçla, daha geniş bir alana etki etmek mümkün oluyor.

Bu uygulama ile sadece kırışıklıkların yok edilmesi değil;  derideki gözeneklerin küçültülmesi, yağ üretiminin azaltılması ve pürüzsüz bir cilt elde etmek de hedefleniyor.

Böylelikle tüm yüz ve boyunda genel bir toparlanma ve sıkılaşma meydana geliyor” dedi.  

Halihazırda göz altı çukurlarının düzeltilmesi, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi veya daha dolgun dudaklar elde etmek için kullanılan dolguların ileriki dönemde yeni pek çok uygulama alanı bulacağını ifade eden Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Yavuz Başterzi, “Özellikle Hyaluronik asit içerikli dolgular, kulak memesinden el sırtına, meme ucundan genital bölgeye birçok vücut bölgesinde yaşanan sarkma ve kırışıklık için kullanılmaya başlanacak.

Bunun yanında, dolgu uygulamaları ile burundaki küçük kusurlardan kurtulmak da artık mümkün.

Kalıcı olmamasına rağmen, estetik burun ameliyatları ile karşılaştırıldığında daha zahmetsiz ve daha uygun fiyatlı bir uygulama olması nedeniyle, 2019 trendleri arasında yer alacağı öngörülüyor” şeklinde konuştu.

Vücudun iyileşme ve tamir cevabının bir parçası olarak görev yapan kök hücrelerin tıbbın birçok alanında kullanıldığını belirten Prof. Dr. Yavuz Başterzi “Yüze Kök Hücre Tedavisi hem yaşlanmayı geciktirmek, hem de yaşlanma etkilerini gidermek için uygulanan bir yöntemdir.  

Derideki yaşlanma belirtilerini geri çevirerek cilt gençliğini geri kazandıran ve elastikiyet kaybını gideren Kök Hücre Tedavisi, aynı zamanda akne izlerinin tedavisinde de oldukça başarılı.

Cerrahi bir operasyon olmamakla birlikte, etkisi kalıcı olan bu tedavilerin önümüzdeki yıllarda daha yaygın olarak kullanılacağını düşünüyorum” dedi.

Türkiye’de En sık Uygulanan Estetik Operasyonlar
 

Estetik burun ameliyatlarında burnun dış yapısı kadar, solunum sıkıntısını önlemek üzere burun içi operasyonlar da tercih edilmektedir.

Meme Büyütme ve küçültme ameliyatlarında amaç, genel vücut yapısına uygun, düzgün şekilli ve simetrik memeler elde etmektir.

Hamilelik doğum, kilo alıp verme veya genetik yatkınlık sebebiyle değişen vücut şekli ve deformasyonlar, bir dizi vücut şekillendirme ameliyatları ile düzeltilebilir.

Karın Germe, Liposuction ile alınan yağlarla Popo Şekillendirme ve genital bölge restorasyonu ameliyatları, ayrı ayrı veya  kombine olarak uygulanabilmektedir.

Gerek narin yapıları, gerekse güneş gibi çevresel etkenlere en fazla maruz kalmaları nedeniyle yaşlanmanın ilk bulguları göz çevresinde ortaya çıkmaktadır.

Şiş ve sarkmış göz kapakları ve torbalanmalar, uygulanan küçük operasyonlarla kolaylıkla giderilmektedir.


Yayınlanma tarihi: 20/07/2018

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Başa Dön