Hastane Tipi
Şehir

Gıdı Aldırma

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır. Son güncelleme: 05 Haziran 2020

Gıdı Aldırma Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey 

 

Gıdı Aldırma Nedir?

Kişinin gıdı bölgesinde meydana gelen deformasyon birden farklı nedenle oluşabilir. Yaş ve kilo alımına bağlı olarak, boyunun çene ile yapması gereken dik açılı form, deforme olur, bölgede sarkma ve dolgunluk - yağlanma meydana gelir. Ayrıca doğuştan gelen kusurlar da gıdı bölgesinde bozulmaya neden olabilir.

gıdı aldırma

Örneğin çene ucu geride olan kişilerde boyun ve çene aksı doğru açıyı veremez. Bu tip kişilerde boyun çene ucu arasında dik bir açı değil, eğimli bir açı vardır, ayrıca çene-boyun mesafesi daha kısa kalır.

gıdı problemi

Gençlik döneminde yağ dokusu artışına bağlı gıdı bölgesi deformasyonlarının giderilmesinde genellikle liposuction tek başına yeterli olurken, ileri yaşlarda yağ dokusu artışına deri sarkmasının da eklenmesi durumunda yağ alımına deri germe işlemi de eşlik eder.
 

Gıdı Bölgesi Estetiği Fiyatları

Gıdı bölgesi estetiği “Estetik ve Plastik Cerrahlar” tarafından yapılır. Gıdı bölgesi estetiği fiyatları; yapılacak tedavinin biçimi, alınacak anestezinin türü, hastanede yatış gerektirip gerektirmeyeceği, hastane- doktor seçimi, il-ilçe gibi lokasyona bağlı özelliklere değişkenlik gösterir.

gıdı aldırma ücreti

Fiyatlar üzerinde etkili bir diğer önemli kriter; tedavinin birden çok aşamayı kapsayıp kapsamayacağı konusudur. Liposuction+ radyofrekans ile mi yoksa boyun germe ameliyatı eşlikli yağ dokusu çıkarılması ameliyatı mı yapılacağı gıdı bölgesi estetiği fiyatları üzerinde belirleyicidir.

Gıdı liposuction ortalama 5.000 TL ile 15.000 TL, boyun germe ameliyatı 7.000 TL- 20.000 TL fiyat aralığında gerçekleştirilir.

Gıdı Aldırma, Gıdı Bölgesi Estetiği Nasıl Yapılır?

gıdı estetiği

Gıdı aldırma, gıdı bölgesi estetiği, kişinin gıdı bölgesinde meydana gelmiş olan estetik sorunlara göre planlanır. İşlem genellikle iki adımdır. Gıdı bölgesindeki yağların tahliyesi ve gıdı bölgesindeki fazlalık derinin çıkarılması ya da gerilmesi. Uygulanacak adımların yöntemleri ise yine kişinin gıdı bölgesinde meydana gelmiş sorunun büyüklüğüne göre planlanır.

Liposuction Yöntemi İle Gıdı Aldırma

Liposuction yöntemi ile gıdı aldırma, gıdı bölgesi estetiği tedavisinde en çok uygulanan yöntemlerden biridir. Liposuction ile gıdı estetiği lokal ya da sedasyon anestezisi denilen anestezi yöntemleri ile yapılır. İnce uçlu kanüller yardımı ile boyun ve gıdı bölgesinden yağ emilerek vücuttan tahliye edilir. Toplanan yağ daha sonra yüz dolgusu için kullanılabilir.

gıdı aldırma

Liposuction ile gıdı aldırma işlemi, yüzeye yakın yağ tabakalarının toplanması için etkili bir yöntemdir. Ancak daha derin bölgede lokalize olmuş yağ tabakaları ve hücreleri için gıdı aldırma ameliyatı önerilmektedir.

Liposuction yöntemi ile gıdı aldırma işleminin ardından bölgede oluşan deri sarkmalarını ikinci bir işlem ile toplanır. Bu nedenle liposuction ile gıdı aldırma uygulaması genellikle lazer, radyofrekans gibi yöntemlerle birlikte planlanır.

Liposuction yöntemi ile gıdı aldırma ortalama 45 dakika süren bir uygulamadır. Uygulama sonrası iyileşme 2-3 gün içinde tamamlanır bu süreçte kişinin özel bir korse kullanması istenir. 3 günün sonunda kişi günlük yaşantısına dönebilir.

Gıdı Bölgesi Estetiği Ameliyatı

Gıdı bölgesi estetiği ameliyatı cerrahi bir yöntemdir. Derin bölgede yağ hücreleri yoğun, gıdı bölgesinde aşırı yağlanma sorunu olan kişilere uygulanır. Estetik gıdı bölgesi ameliyatı genellikle boyun germe ameliyatı ile birlikte uygulanır. Ameliyat, genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi ortalama 2 saattir.

gıdı estetiği ameliyatı

Gıdı estetiği ameliyatında çene altında küçük bir bölgeden girilerek, deri kaldırılır ve ulaşılan yağ tabakası tıraşlanarak vücuttan çıkarılır. Yağın tahliyesinin ardından deri fazlalığı alınır, boyun ve gıdı bölgesindeki sarkma ve kırışıklıklar giderilir. Çene açısının belirginleştirilmesinin ardından ameliyat sonlandırılır.

Gıdı estetiği ameliyatı ve boyun germe işleminin ardından boyun bölgesi deri altına kan birikimini önlemek amacıyla dren yerleştirilir. Ameliyat sonrası hastanede bir gece yatış verilir. Dren 1 gün sonra çıkartılır.

Gıdı estetiği ameliyatı sonrası öngörülen iyileşme süreci 1 haftadır. Dikişler 1 hafta içinde iyileşir, şişlikler 1 haftada azalmaya başlar. Ameliyatı takip eden ilk haftanın sonunda kişi günlük yaşantısına devam edebilir.

Gıdı Bölgesi Estetiği Benim İçin Doğru Ameliyat mı?

Gıdı estetiği, boyun bölgesinde yağlanma, aşırı kilo alıp vermeye bağlı sarkma gibi deformasyon sorunu olan 30 yaş kadın-erkek herkese uygulanabilir bir tedavidir.

Gıdı estetiği 30'lu ve 40'lı yaşlarda liposuction yöntemleri, 50 yaş ve üzerindeki kişilerde ise gıdı germe ameliyatı ile sağlanır.

öncesi sonrası

Gıdı estetiği kapsamında liposuction uygulaması ve gıdı bölgesi estetiği ameliyatı; bedenen sağlık problemi olmayan kişilere yapılır. Şeker başta olmak üzere, kalp-damar hastalıkları olan, kanser tanısı konmuş ya da obezite sorununa sahip kişiler için gıdı estetiği liposuction uygulaması ve gıdı bölgesi estetiği ameliyatı risklidir, yapılamaz.