Estetik Takıntısına "Süper" Örnek: Filipinli Süpermen

Yayınlanma Tarihi: 09 Haziran 2017 | Güncellenme Tarihi: 10 Şubat 2019

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Superman-Chavez

Hayranı olduğunuz süper kahramana benzemek için bir dizi estetik yaptırmayı göze alır mısınız?

Filipinler’de yaşayan 35 yaşındaki Herbert Chavez, “Süpermen” gibi görünmek için 1995 yılından beri bıçak altına yatıyor. Belli ki o bu yüzyılın süper kahramanı olmaya niyetli.


Peki Herbert Chavez, Süpermen’e benzemek için şimdiye kadar hangi estetikleri oldu?

 
  1. Çene büyütme (Süpermen’in çenesindeki ünlü yarığı oluşturmak için şarttı.)
  2. Burun Estetiği (Burnunun Christopher Reeves’in burnu gibi olması önemliydi.)
  3. Dudak silikon enjeksiyonu (Dolgun dudaksız bir Süpermen düşünülemezdi.)
  4. Uyluk implantları (Uçmak için güçlü bacaklara ihtiyaç var!)
  5. Göz şekillendirme estetiği (Gözün yapısı benzerliği sağlamada önemli.)
  6. Yanak dolgunlaştırma (Süpermen dediğin dolgun yanaklı olur.)

Süper kahramana benzeme ihtiyacı bir hastalık mı?Superman Chavez


Genel olarak psikiyatristler Chavez gibi insanlarda “dismorfik bozukluk” olduğunu düşünüyorlar. Chavez'in durumunu değerlendiren bir psikiyatriste göre bu durum Chavez için de geçerli. Yani, Chavez vücudunda estetik uygulamalar yapma konusunda takıntılı.

Chavez'in yarışmacı koçu olduğu söyleniyor. Nasıl bir iş olduğunu biz de tam anlayamadık ama galiba işi güzellik yarışmaları ile ilgili. Yani, Chavez işi gereği de mükemmel görünmeye çalışanların tam içinde. 

Ayrıca Süpermen’e takıntısı olduğu da aşikar. Evinin içinde ve dışında Süpermen figürüne ait onlarca eşya var. Bu da takıntılı olduğunun bir kanıtı.


Superman önce sonra


Plastik cerrahlarının kliniklerinin her gün ünlülere benzemek isteyen hastalarla dolup taştığını biliyoruz. Ancak bir çizgi roman karakterine benzemek istemek! Bu tamamen farklı bir durum.

Çoğumuz hayranı olduğumuz karakterlere benzemenin nasıl bir şey olduğunu merak etmişizdir ama bunun için bu derece adanmışlık olayın çok farklı bir boyutu. Tabi Süpermen’i canlandıran sadece bir aktör yok. Chavez'in kazandığı bu yeni görünüm onlardan birkaçının birleşimi gibi. Yani aslında kendi ideal Süpermen’ini de kendisinde uygulatmış olmuş.




Bu gibi abartılı estetik uygulamalar her zaman tartışma konusu olmuştur.Hele ki bu durum bir süper kahramana benzemeye kadar abartıldıysa. Bu fotoğrafa bakacak olursak 17 sene içinde Chavez’in Süpermen’e Süpermen’den fazla benzediğini söylersek yanlış olmaz bizce. 

Siz ne dersiniz ?