Artık erkekler de daha iyi görünmek için estetik operasyonlarına kadınlar kadar rağbet gösteriyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Özerk Demiralp, erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonlarını anlattı.


Op. Dr. Özerk Demiralp

Dış görünüş ile ilgili kaygılar yalnızca kadınları değil erkekleri de yakından ilgilendiriyor. Türkiye'de estetik operasyonlardaki başarının artması, teknolojinin gelişimiyle iyileşme sürelerinin kısalarak günlük yaşamı etkilememesi, kadın erkek gözetmeksizin estetiğe olan ilgiyi arttırıyor. Bu nedenle günümüzde sosyoekonomik seviyesi yüksek her on erkekten sekizi estetiğe ilgi duyuyor.

Jinekomasti Listenin Başında Yer Alıyor
Genç bir cilt, sadece kadınların değil, erkeklerin de ihtiyaç duyduğu özellikler arasında. Cilt Bakımı, Dolgu - Botoks uygulamaları yaptıran kişi sayısı her gün artmakta. Yaşla cildimizde meydana gelen sorunların ortadan kalkması amacıyla en sık talep edilen operasyonlar Göz Kapağı Estetiği, yüz ve estetik burun ameliyatı.

Erkek memesinde, çocukluktan ergenlik çağına geçiş sürecinde meme dokularında fazlalaşma veya ergenlik çağı sonrasında kiloların artmasına bağlı olarak meme yağ dokusunda artış gözlenebilmekte bu da memede büyüme ile kendini göstermekte. Son yıllarda meme dokusunun küçültülmesi için yaptığımız Jinekomasti operasyonu en sık yaptığımız işlemlerin başında gelmekte.

Erkeklerin en çok yaptırdığı 10 estetik operasyonu;

Kaynak: Buradabugün