Erkek Hasta Sayısı Artan Plastik Cerrahinin Son Trendi Testis Botoksu

Onedio son zamanlarda erkekler arasında popüler olan bir konuya değinmiş: Testis Botoksu. Bu konu bazıları için can sıkıcı olabilir, hatta düşüncesi bile insana acı verebilir; fakat plastik cerrahinin bu gözde trendi her geçen gün daha fazla erkeğin ilgisini çekiyor. Karşınızda testis ya da yumurtalık Botoksu!

Testis Botoksu

Erkekler gün geçtikçe plastik cerrahinin nimetlerinden daha fazla yararlanıyor. Eskiden yalnızca ünlü erkeklerin tercih ettiği estetik operasyonlar, artık çok sıradanlaştı. Özellikle Burun Estetiği, Kepçe Kulak Estetiği, Saç Ekimi ve Botoks gibi uygulamaları tercih eden erkekler için şok edici bir uygulama gündemde.

Testis Botoksu

Testis Botoksu!

Testis Botoksu

George Clooney neredeyse 5 yıl önce bu işlemi yaptırarak bir anlamda trendin öncüsü olmuştu.

Testis Botoksu
Testis Botoksunda da mantık yüz Botoksuyla aynı; kırışıklıkları açmak. New York Üniversitesi Langhorne Tıp Merkezi'nden Dr. Rieder'e göre bu işlemden sonra kişi yeni doğmuş bir bebek pürüzsüzlüğüne kavuşuyor.

Uygulama "buruşuk" testislerden kurtulup bebek poposu gibi yumuşak ve pürüzsüz testislere kavuşmayı vaat ediyor.

Peki bu işlem can acıtıcı veya zararlı değil mi?

Testis Botoksu

Uzmanlara göre uyuşturucu krem sürdükten sonra iğne batırıldığı için iğne acısını hissetmiyorsunuz. Ayrıca bu işlem yumurtalıklara değil, deriye yapıldığı için bir zararı yok.

Konu hakkında farklı görüşler de var

Bazı doktorlar bu işlemin sperm sayınızı olumsuz etkileyebileceğini, bu nedenle çocuk düşünüyorsanız yaptırmamanızda fayda olacağını söylüyor

Olayın bir de his boyutu var 

Botoks, çok iyi uygulandığında bile bölgede his azalmasına sebep olur. Böyle bir şeye hazır olup olunmadığını iyice düşünmek lazım.

İşin maddi boyutuna gelirsek, bu işlemin maliyeti 1000 Dolar civarında

Testis Botoksu.

Pürüzsüz testisler için değer diye düşünenler çok olmalı ki, işlem son dönemin en yaygın estetik uygulamaları arasına girdi bile.

Daha neler göreceğiz acaba?

Kaynak: Onedio