19 September 2018

Dudak dolgusu fiyatları ne kadar?

Dudak Dolgusu

Bahar Özbal tarafından yazılmış, Dr. Sevgi Ekiyor tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.


Dudaklar; genetik faktör, östrojen kaybı ya da ilerleyen yaş gibi nedenlere bağlı olarak incelir, sarkar ve form kaybı yaşarlar.  Dolgu veya liposuction ile yağ enjeksiyonu gibi cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemlerle dudaklara istenilen formun kazandırılması işlemine ise dudak dolgusu denir. 

Fiyatları ise Yeniben araştırma verilerine ve hasta bildirimlerine göre, Türkiye genelinde 1000 TL ile 4000 TL arasında olup şehir, semt, kullanılan malzeme ve miktarına göre farklılık göstermektedir. Estetik içerikli uygulamalar nedeniyle SGK ya da özel sağlık sigortası bunları karşılamaz.

Aşağıda şehir bazında dudak dolgusu fiyatlarını bulabilirsiniz:

İstanbul, İzmir, Ankara Dudak Dolgusu Fiyatları 

Liposuction uygulaması ile dudak dolgusu kişiye özel fiyatlandırıldığı için, aşağıda dolgu malzemeleri ile dudak dolgusu fiyatlarını iller bazında bulabilirsiniz. Fiyatları, uygulamanın yapıldığı semt, klinik, doktor ve kalıcılık süresine bağlı kullanılan malzemeye ve miktara göre farklılık gösterir. Dudak uygulamalarında genellikle 0,5 ile 2 ml arası yapılır. Dudak dolgusunun ne kadar olduğunu araştıranlar  1 ml dudak dolgusu fiyatı ne kadar diye de sorgulama yapmaktadırlar. .

Dudak dolgusu fiyatlarıyla İstanbul, Türkiye genelinde en yüksek ücretlendirmenin yapıldığı ildir. Semtten semte farklılık gösteren dudak dolgusu fiyatlarının en yüksek dilimini Nişantaşı, Etiler, Bağdat Caddesi klinikleri oluşturur. 

İstanbul dudak dolgusu 2020 fiyatları 1500 TL ile 4000 TL arasında taban ve tavan fiyatları aralığında gerçekleştirilir.

Nişantaşı, Etiler, Bağdat Caddesi ve civar semtlerinde dudak dolgusu fiyatı 2000 TL’den başlarken, Maltepe ve Bakırköy gibi semtlerde ortalama 1200 TL’den başlamaktadır.

Hem fiyat açısından hem de sonuç açısından bakıldığında dudak dolgusu yaptırmak isteyenlerin en çok arama yaptığı konulardan birisi de İstanbul’da en iyi dudak dolgusu yapan doktorlardır. 

İstanbul’da dudak dolgusu yapan doktorlar için tıklayınız

Dudak dolgusu öncesi sonrası fotoğraflar doktor seçiminin yapılmasında etkilidir. 

 

Ankara’da ise dudak dolgusu fiyatları ortalama 1500 TL’dan başlar.

Çankaya, Kavaklıdere, Gaziosmanpaşa diğer ilçelere oranla %10’luk bir fiyat farkıyla en pahallı dudak dolgusu uygulamasına sahip semtlerdir.

Ankara’da dudak dolgusu yapan doktorlar için tıklayınız

Dudak dolgusu İzmir’de pek çok klinik ve hastanede 2020 fiyatları 1200 TL’den başlamaktadır.

İzmir Alsancak dudak dolgusu fiyatları ile İzmir Narlıdere dudak dolgusu fiyatları arasında %10- %20 oranlarında ücretlendirme farkları vardır. 

Örneğin; İzmir Alsancak’ta dudak dolgusu 2020 fiyatları ortalama 1200 TL ile 3000 TL aralığında uygulanırken İzmir Narlıdere’de ortalama 850 TL ile 1500 TL ücret aralığında gerçekleştirilmektedir.

İzmir’de dudak dolgusu yapan doktorlar için tıklayınız


Dudak Dolgusu ile ilgili yazılar