5 (2)

Prof. Dr. Ufuk Bilkay

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Konak / İzmir
%100 Hasta Memnuniyeti
10 Profil Ziyaretçisi
Lokasyon

İzmir, Alsancak Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı, 135, Konak, Türkiye

Haritada Gör

Hakkında

1966 İzmir doğumludur. Orta öğrenimini İzmir Atatürk Lisesinde tamamladı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldu. 1 sene Dokuz eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalında asistan doktor olarak çalıştıktı. 1992 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim dalında ihtisasa başladı.

1998 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Atlanta şehrindeki Emory University’ de “research fellow” olarak çalıştı ve  kanser sonrası memenin yeniden oluşturulması ile ilgili çalışmalar yaptı. Hazırlayıp sunduğu iki adet araştırma projesini tamamladı. Amerikan Estetik Plastik Cerrahi dergisinde iki makale olarak yayınlandı. Bu dönem içerisinde Emory Clinic ve Paces Plastic Surgery Center gibi önemli Plastik Cerrahi merkezlerinde Dr. John Bostwick III, Dr. Foad Nahai, Dr. Clinton Mc Cord, Dr. Road Hester ve Dr Glyn Jones gibi ünlü cerrahlar ile beraber çalıştı. Yüz ve göz çevresi estetiği, burun estetiği, meme estetiği, vücut şekillendirme-liposuction ve maksillofasiyal-ortognatik cerrahi konularında bilgi ve becerisini geliştirdi.

1999 yılında uzman oldu. 1999-2001 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp fakültesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniğinde uzman olarak çalıştı. 2001 yılında Yardımcı Doçent Doktor kadrosuna atandı. 2005 yılında Doçent ünvanını aldı.

2008 yılında tekrar Amerika Birleşik Devletlerine gitti. Dr Bahman Guyuron ile beraber çalıştı.

2011 yılında Profesör ünvanını aldı. 

Hala Ege Üniversitesi'nde ve kendi muayenehanesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Uluslararası dergilerde yayınlanmış 45 adet, ulusal dergilerde yayınlanmış 22 adet bilimsel makalesi 100'den fazla bildirisi bulunmaktadır.

Estetik Yuz ve Burun Cerrahisi Derneginin kurucu uyeleri arasinda yer alır. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Yara Bakımı Derneği, BAPRAS, EURAPS gibi ulusal ve uluslar arası derneklerin üyesidir ve  İngilizce bilmektedir.

Hasta Yorumları

2 Hasta Yorumu
Mina MEMNUN Belirtilmedi 0 Yorum
2 yıl önce
sinaaa MEMNUN Belirtilmedi 0 Yorum
2 yıl önce

Soru&Cevap

9 Soru&Cevap 9 Soru&Cevap
Hasan
1 yıl önce
Ekilen saclar cikartilip yeniden ekilebilirmi?

Merhaba. İsviçre'den yazıyorum. Ekilen saclar cikartilip yeniden...

ildiyi
1 yıl önce
Burun estetiği hakkında bir kaç sorum olacak

Bayanlarda burun estetiği en sağlıklı yaş sınırı kaç yaştır? Bir...