Prof. Dr. Selahattin Özmen

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Fatih / İstanbul
- Hasta Memnuniyeti
4 Profil Ziyaretçisi
Lokasyon

Topkapı Mahallesi, Koç Üniversitesi Hastanesi, İstanbul, Türkiye

Haritada Gör

Hakkında

1971 Kızıltepe doğumlu. 1995'de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden üçüncülükle mezun oldu. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığına başladı ve  2002 yılında tamamladı.

TÜBİTAK Bursu ile 2002-2003 yıllarında ABD'ye gitti  Dr. Maria Siemionow ile birlikte ileri mikrocerrahi, kök hücreler, deneysel yüz ve uzuv nakilleri, iskemi-reperfüzyon hasarı ve diyabetik hastalarda kantitatif somatosensoriyal test konusunda çalışmalar yaptı. 6 adet uluslararası ödül aldı.

EURAPS Young Scholarship Award’ı kazandı. 2004 yılında İsveç-Göteborg’da Sahlgrenska Akademin’de Kraniyofasiyal Cerrahi alanında çalıştı. 2006 yılında ABD’de PSEF Deneysel dalda birincilik ödülü aldı.

2007 yılında Almanya’da Certified Wound Expert ICW (Uluslararası Yara Bakım Uzmanı) sertifikası aldı. Toplamda 8’i Uluslararası 19 adet ödül almıştır. 2011 yılından beri AO CMF’in Uluslararası eğitmenidir.

2012 yılında Türkiye’nin üçüncü yüz naklini (Kadından kadına ve kemikli ilk yüz nakli) gerçekleştiren ekibin başında yer aldı. Ayrıca Sağlık Bakanlığı Doku Nakli Bilim Kurulunun Üyesidir.

2004’te Yardımcı Doçent ünvanını almaya hak kazanmıştır. 2007’de Doçent, 2013’te Profesör olmuştur.

2013 yılında Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi Uzmanlığı ile El Cerrahisi Uzmanlığı unvanlarını da aldı. Prof. Dr. Özmen VKV Sağlık Kuruluşları, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü'nde görev yapmaktadır.

Hasta Yorumları

0 Hasta Yorumu
Hasta yorumu bulunmamaktadır.

Soru&Cevap

0 Soru&Cevap 0 Soru&Cevap
Soru&Cevap bulunmamaktadır.