Prof. Dr. Onur Erol

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Beşiktaş / İstanbul
- Hasta Memnuniyeti
9 Profil Ziyaretçisi
Lokasyon

Levent Mahallesi, Onep Estetik Plastik Cerrahi Kliniği, Manolyalı Sokak, Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

Haritada Gör

Hakkında

Söke doğumlu Dr. Onur Erol lise eğitimini İstanbul Saint Joseph Lisesi'nde tamamladı, 1965 yılında Tıp eğitimini aldı ve Hacettepe Üniversitesi'nde Genel Cerrahi ihtisasına başladı. Bunu tamamladı ve 1969 yılında bu kez Plastik Cerrahi ihtisasına başladı. 1971 ylında uzmanlığını aldıktan sonra 1974'te Doçent oldu. 

1975 yılında uluslararası yarışmada "Genç Bilimadamı" sıralamasında şeref ödülüne layık görüldü.

1976 yılında TÜBİTAK bursuyla ABD'ye gitii ve sırasıyla Eastern Virginia School of Medicine, astern Virginia School of Medicine, Miami University School of Medicine, Baylor College of Medicine'da çalışmalar yaptı ve burada "Associated Professor" ünvanını almaya hak kazandı. 

Amerika'da 21 araştırma tamamladı. İki kez NIH, bir kez Amerikan Kanser Derneği'nden "GRANT" kazandı. Dünyada yine ilk kez kendisi tarafından geliştirilen bir yöntem ve araştırma ile, 1978'de "Senior Bilimadamı" sıralamasında uluslararası birincilik ödülü kazanmıştır. 

1980 yılında Türkiye'ye döndu ve Profesör ünvanını almaya hak kazandı. 1981 yılında SEDAT SİMAVİ Vakfı'nın Sağlık Bilimleri ödülünü aldı ve  Tıp dalında 28 yeni metod geliştirdi.

84 yabancı ve 30 yerli toplam 114 makalesi ve çeşitli kongrelerde sunulan 417 adet bilimsel bildirisi vardır. Bilimsel çalışmalarına 650’ün üzerinde atıf (citation) yapılmıştır. 

Kendisine ait kliniği ONEP’te, serbest hekim olarak hizmet vermektedir.

Prof. Dr. Onur Erol evli ve iki çocuk babasıdır.
 

Hasta Yorumları

0 Hasta Yorumu
Hasta yorumu bulunmamaktadır.

Soru&Cevap

0 Soru&Cevap 0 Soru&Cevap
Soru&Cevap bulunmamaktadır.