Kişisel Bilgiler

1959 İstanbul doğumludur. İstanbul Erkek Lisesi’nde eğitimini aldıktan sonra İstanbul Tıp Fakültesi’ne girmiştir. Mezun olduktan sonra  Eskişehir ili Çifteler ilçesinde mecburi hizmetini tamamlamıştır. Daha sonra Tekirdağ’da askerlik hizmetini yapmıştır. 

İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamlayan Dr. Mehmet KOCAOĞLU “Klinik Replantasyon Cerrahisi” adlı tezi ile Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ünvanı almıştır. Aynı klinikte başasistan olarak çalışmaya başlamıştır.

1996 yılında Ortopedi ve Travmatoloji Doçent ünvanı almaya hak kazanmıştır.  2002 tarihinde Ortopedi ve Travmatoloji Profesörü ünvanını almıştır. 2011 yılında emekli olmuştur ve serbest hekim olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

İyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Eğitimi sırasında 6 ay süre ile Almanya Erlangen Üniversitiesinde klinik replantasyon cerrahisi üzerine çalışmıştır. Yine 1997 yılında ABD Baltimore Maryland Üniversitesi'nde Dr. Dror Paley ile boy uzatma, kemik enfeksiyonları ve psödartrozların tedavisi üzerine fellowship olarak eğitim almıştır.

İlgi alanları kemik enfeksiyonlarının tedavisi, kol ve bacak eğriliklerinin düzeltilmesi, boy uzatma ve psödartroz cerrahisidir.  49 adet SC Index’e giren basılı yazısı, 48 adet uluslararası kongrelerde tebliği , 52 adet uluslararası kongrelerde poster prezantasyonu, 5 adet kitap editörlüğü, 12 adet muhtelif kitaplarda bölüm yazarlığı, 37 adet ulusal basılı bilimsel yayını, 15 adet panel konuşması, 82 adet ulusal kongrelerde sözlü tebliği bulunmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği, Türk Rekonstruktif Mikrocerrahi Derneği ve Ekstremite Rekonstruksiyonu ve İlizarov Yöntemlerini Uygulama Geliştirme Derneği üyesidir. İki kez İstanbul Üniversitesi Başarılı Araştırıcı Ödülü, 2001 yılında da Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği “Akif Şakir Şakar” Deneysel Çalışma dalında birincilik ödülü almıştır.

Amerikan Boy Uzatma ve Rekonstruksiyon Derneği (North American Limb Lengthening &Reconstruction Society) üyesidir ve 2009-2010 yıllarında Ekstremite Rekonstruksiyonu ve İlizarov Yöntemleri Uygulama Geliştirme Derneği Başkanlığını yürütmüştür.

Tedavileri

  • Boy Uzatma Ameliyatı
  • Ayak Estetiği

İLETİŞİM TALEBİ GÖNDER