Kişisel Bilgiler

1967 İstanbul doğumludur. Tıp fakültesi eğitimi ve genel cerrahi ihtisasını Ankara Üniversitesi'nde tamamlamıştır. 

1995'te ABD Medikal Lisans Sınavını (USMLE) başarı ile geçti. Boston Harvard Üniversitesi "Damar Cerrahisi" yan dal ihtisasına kabul edildi. 1998'de Yale Üniversitesi Onkolojik Cerrahi bölümünde çalıştı. 2002'de TUBİTAK ve TEV bursu ile İngiltere Birmingham Üniversitesi'nde Organ Nakli Ünitesinde 1 yıl süre ile hizmet verdi. Dönüşünde Pamukkale Üniversitesi'nde organ nakli ünitesinin kurulmasında katkıları oldu. 

Obezite cerrahisi ile 2006 yılında Belçika'da düzenlenen 6 günlük bir kursta gerçekleşti. O yıllarda obezite cerrahisi Türkiye'de mideye kelepçe takılması anlamına geliyordu.

Belçika'daki aynı kursta laparoskopik RNY gastrik bypass ameliyatını izleyip tanıştığı Dr Michael Gagner'den etkilendi ve bu alanda çalışmaya başladı. Sonra daha iyi öğrenmek ve deneyim kazanmak için ABD'ye gitti. Döndükten sonra 2008 yılı Temmuz ayında ilk "Laparoskopik RNY Gastrik Bypass" ameliyatlarını İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde gerçekleştirdi.

Pamukkale Üniversitesinde ilk "Tüp Mide" ameliyatlarını yaptı. Tüp mide ve bypass sonrasında olabilen tekrar kilo alımı sorunu için 2010'da tekrar ABD'ne giderek Dr Roslin ile çalıştı. 2011 yılında Profesörlük ünvanı aldı.

Amerikan Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Derneği (ASMBS) üyesidir. 

Tedavileri

  • Mide Küçültme (Tüp Mide)

İLETİŞİM TALEBİ GÖNDER