4.5
(3)

Prof. Dr. Fazıl Apaydın

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi
Konak / İzmir
38 Yıllık Deneyim
11
Aldığı İletişim Talebi

Doktorun deneyim yılı: 38

1961 İzmir doğumlu. İzmir Bornova Anadolu Lisesi sonrasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1991'da Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları uzmanıolarak mezun oldu sonra 1995'de Yardımcı Doçent oldu.1998'de Doçent ve 2004'te de Profesör ünvanını aldı. Şu anda aynı klinikte tam zamanlı olarak çalışmayı sürdürmektedir. 2004 yılından beri de Alsancak'ta özel muayenehanesinde de hizmet vermektedir.
1998'de Doçent olduktan sonra, Ege Üniversitesi Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı içinde Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları uzmanlık dalının önemli bir alt dalı olan "Yüz Plastik Cerrahisi" ile ilgilenmeye başladı. 1999 yılında Chicago'daki Illinois Üniversitesi (University of Illinois at Chicago, UIC) K.B.B. ve Baş-Boyun Cerrahisi Anabilim Dalı ve Yüz Plastik Cerrahisi Bilim Dalı'nda 2 ay süreyle gözlemci öğretim üyesi olarak bulundu.
 
 Burada kapalı teknik rinoplastinin o dönemki en ünlü hocası olan Prof. Dr. Eugene Tardy ve açık teknik rinoplastinin en önde gelen hocalarından olan Prof. Dr. Dean Toriumi'nin talebesi olma şansına erişmiştir. "Rhinobase" projesine o dönemde Chicago'da Prof. Dr. Dean Toriumi ile başlamıştır. Burun estetik cerrahisi için veri tabanı, otomatik yüz analiz programı ve resim kayıt programı olarak hazırlanan bu bilgisayar programı halen tüm dünyada kullanılmaktadır.
 
  Prof. Dr. Fazıl Apaydın, 2005 yılında Chicago'daki Illinois Üniversitesi Kulak-Burun-Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi Anabilim Dalı, Yüz Plastik Cerrahi Bilim Dalı'nın fahri öğretim üyesi olarak onurlandırılmıştır.
2001 yılında Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Akademisi Türkiye ulusal delegesi olarak seçilmiş olup halen aynı görevi sürdürmektedir. 2002-2009 yılları arasında bu akademinin Internet komitesi başkanlığını yürütmüş, 2009 yılında da akademinin UEMS-ENT (European Union of Medical Specialists - Ear,Nose,Throat = Avrupa Birliği Tıp Uzmanları - Kulak-Burun-Boğaz) sorumlusu olarak görevlendirilmiştir. Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Akademisinin 33. kongresini Prof. Dr. Halis Ünlü ile eşbaşkan olarak Antalya'da gerçekleştirmiştir. 2013 yılında Oslo’da yapılan 36. Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Akademisi Kongresi sırasında bu akademinin genel sekreterliğine seçilmiştir.
2001-2004 tarihleri arasında iki dönem Türk Otorinolarengoloji ve Baş-Boyun Cerrahisi Derneği Yüz Plastik Cerrahi Çalışma Grubu başkanı olarak görev yapmış. Daha sonra 2004 yılında Yüz Plastik Cerrahi Derneği Kurucular Kurulu üyesi olmuş, 20008-2012 yılları arasında iki dönem bu derneğin başkanlığını sürdürmüştür.
 
 Dünyanın en eski ve en prestijli burun estetik cerrahisi toplantısı iki yılda bir Amerikan Yüz Plastik Cerrahi Akademisi tarafından A.B.D.'nin değişik şehirlerinde düzenlenmektedir. Türkiye'den sadece Prof. Dr. Fazıl Apaydın davet edilmiştir. 
Yüz plastik cerrahide uluslararası düzeyde yeterliliğini sınamak için 2007 yılında Amerikan Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Yeterlik Kurulu tarafından yapılan ve iki gün süren yeterlik sınavlarına Avrupa kontenjanından girerek başarıyla geçmiştir. Bu sınavı Türkiye'de başarı ile geçen ilk kişidir. 2013 yılından beri Avrupa Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Yeterlik Kurulu tarafından Londra’da da her yıl bu sınav yapılmaktadır. Bu kurulun üyesidir ve bu sınavda jüri olarak da görevlidir.
Evli ve 25 yaşında bir kızı olan Prof. Dr. Fazıl Apaydın çok iyi derecede İngilizce, iyi derecede Almanca ve orta derecede Fransızca bilmektedir.

Hasta Yorumları

3 Hasta Yorumu
Sf*** Burun Estetiği - 31.03.2022
Sf*** MEMNUN
Sa*** Burun Estetiği - 31.03.2022
Sa*** MEMNUN

Videolar

Fotoğraflar

Soru-Cevap

0 Yanıtlanan Soru 0 Yanıtlanan Soru
Bu doktor, hasta sorusu yanıtlamamıştır.

Makale&Haberler

Bu doktor ile ilgili bir makale-haber bulunmamaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Fazıl Apaydın Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi alanında uzmandır.
Prof. Dr. Fazıl Apaydın Burun Estetiği, Göz Kapağı Estetiği, Yüz Germe tedavilerinde hastalarına hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Fazıl Apaydın profil sayfasını Yeniben üzerinde ziyaret ederek randevu talebi oluşturabilirsin.