Kişisel Bilgiler

Dr. Atay Atabey 1958  yılında Ankara’ da  doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’ da tamamladı. 1983'TE İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi' ndemezun oldu. 1985 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık eğitimine başladı. 1990 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi' nden "Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı" oldu. 1991 yılında aynı fakültede çalışmaya başladı. 1997 yılında "Doçent" ünvanı aldı.  

1994-95 ve 1998-2000  tarihleri arasında iki kez Amerika Birleşik Devletleri, Johns Hopkins Üniversitesi Hastanesi, Plastik Rekonstrüktif ve Maksillofasiyal Cerrahi Bölümü'nde  "Doktora Sonrası Araştırmacı" olarak çalıştı. Amerikan Maxillofasiyal Cerrahlar Derneği 1999 yılı proje ödülünü kazandı. Johns Hopkins Hastanesi’nde gerçekleştirilen plastik cerrahi, kraniofasiyal cerrahi ve  estetik cerrahi operasyonlarına katıldı.

Bu süre içinde 3 ay konusunda önde gelen isimlerden Plastik Cerrah Dr. Oscar Ramirez' in kliniğinde endoskopik üç boyutlu yüz yenileme ve diğer estetik cerrahi operasyonları ve çalışmalarına katıldı.  

Türkiye' de yapılan Plastik Cerrahi Yeterlik Sınavları'nda Sınav Komisyonu Başkanıdır.

2003 yılında “Profesör” kadrosuna atandı. 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nden ayrılarak tamamen özel çalışmaya başladı. Dr. Atabey operasyonlarını Özel Tınaztepe Hastanesi’ nde gerçekleştirmektedir.

Tedavileri

  • Yüz Germe
  • Jinekomasti
  • Meme Küçültme
  • Meme Büyütme
  • Burun Estetiği

İLETİŞİM TALEBİ GÖNDER