Op. Dr. Teoman Doğan

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Şişli / İstanbul
- Hasta Memnuniyeti
32 Profil Ziyaretçisi
Lokasyon

Harbiye Mahallesi, Vali Konağı Caddesi No:20, Şişli/İstanbul, Türkiye

Hakkında

1968’te Stockholm doğumlu. Galatasaray Lisesini  119. dönem mezunu olarak bitirdi. Marmara Üniversitesi’nde TIP Eğitimi aldı ve sonra uzmanlık için aynı üniversitede devam etti. Berlin’de Humbolt Hastanesinde staj yaptı. Tıp diplamasını ABD’de kabul ettirmek için ECFMG sınavlarını geçti USMLE sertifikası aldı.

San Francisco’da Dr. Buncke’nin yanında mikrocerrahi eğitimi (research fellowship): Asistanlığı sırasında San Francisco'ya mikrocerrahinin babası kabul edilen Dr. Buncke’nin yanına, gitti. Mikrocerrahi eğitimini bu klinikte tamamladı. Bir yandan mesleki gelişimini tamamlarken bir yandan da Amerika’da akademik ortamı ve sağlık sistemini tanıma şansını buldu.

Anatomi doktorası ve üniversite hocalığı : İhtisası sırasında anatomi çalışmalarına ağırlık verdi ve Marmara Üniversitesi’nin anatomi kürsüsünde doktora yaptı. Böylece hem tıbbın temel dallarından olan anatomide akademik kariyere başlamış oldu hem de anatomi bilgisini en üst düzeye çıkararak cerrahi tekniğini geliştirme şansı yakaladı.

2002 yılından sonra Maltepe ve Kadir Has Üniversitelerinde İngilizce anatomi dersi verdi. 

30’un üzerinde uluslararası bilimsel makale : İlk uluslararası makalesini asistanlığının ilk yılında yazdı. Cerrahi eğitimi sırasında sayısız mikrocerrahi, el ve rekonstrüksiyon ameliyatı yaptı. Kullandığı her tekniği geliştirmeye çalıştı. Bir çok deneysel ve klinik çalışma yaptı ve bunları birer uluslararası makale olarak yayınladı. 

Harvard, NYU : Başvurduğu Harvard, New York University gibi bir çok Amerikan Üniversitesinden davet aldı. 2002 yılında endoskopik kozmetik cerrahinin kurucusu Dr. Ramirez’in yanına, Baltimore’a gitti.

 Cleveland’da Dr.Guyuron’un yanına gitti. Dr. Guyuron’un geliştirdiği yeni bir teknik olan migrenin endoskopik cerrahi ile tedavisi üzerine çalıştı.

Çalışma hayatı: İhtisası sonrasında Acıbadem Hastanesi’nde göreve başladı. Bu hastanede iki sene çalıştı, sayısız estetik ve rekonstrüktif ameliyat yaptı.

Deneyimler

0 Hasta Deneyimi
Deneyim bulunmamaktadır.

Soru&Cevap

0 Soru&Cevap 0 Soru&Cevap
Soru&Cevap bulunmamaktadır.