Kişisel Bilgiler

1971 yılında Konya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimimi aynı ilde tamamladı. 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazandı. Aynı fakülteden 1993 yılında mezun oldu. 

Bir yıl kadar Ankara’da özel bir poliklinikte çalıştı. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nın açtığı sınavı kazandı. 2001 yılında “Farklı Post-Core Materyalleri ve Siman Renkleri Kullanılarak, In-Ceram ve IPS Empress Tam Seramik Restorasyonlardaki Renk Değişikliğinin İncelenmesi” adlı teziyle doktora eğitimini tamamlayarak “bilim doktoru” ünvanını aldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından verilen Protez Uzmanı Diş Hekimi ünvanı kazandı

2002 yılında Fakülte’den ayrıldı.

2002-2010 yılları arasında Bayındır (Ankara) Kavaklıdere Hastanesi Diş Polikliniği’nde protez uzmanı diş hekimi olarak çalıştı.

2010 yılında Hastane’den istifa ederek Ankara’da kendi diş kliniğini kurdu. Halen, Protetik (Protez) diş tedavileri, estetik diş hekimliği ve  Diş Hekimliği’nin tüm dallarında hizmet vermektedir.

Diş hekimliği alanındaki gelişmeleri yakından takip etmektedir. Türk Prostodonti ve İmplantoloji ve UYKUDER dernekleri üyesidir.

Ayrıca; International Team for Implantology (ITI) Ankara study club üyesi olup, çalışmalarına etkin bir şekilde katılmaktadır. Tamamı hakemli olmak üzere, ulusal ve uluslar arası dergilerde yayımlanmış 8 adet makalesi bulunan Dr. ALTUNSOY evli ve iki(z) çocuk annesidir. İngilizce bilmektedir.

Tedavileri

  • Diş Beyazlatma
  • İnvisalign (Şeffaf Plak Tedavisi)
  • Gülüş Tasarımı

İLETİŞİM TALEBİ GÖNDER