Kişisel Bilgiler

1969 yılında doğdu. İlk, orta (İzmir Saint-Joseph Fransız Ortaokulu) ve lise öğrenimini İzmir'de tamamladı. Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ni Sabancı Vakfı bursu ile okumuştur ve birincilikle mezun olmuştur. 

1992 yılında, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Ana Bilim Dalı'nda Ortodonti Doktorasına başladı. Aynı yıl TÜBİTAK Bilim Adamı Yetiştirme Grubu Doktora Bursu'nu kazandı.

Alexander, Burstone, Marcotte, Gianelly, Bennett gibi ortodontistlerin eğitim programlarını da tamamladı. 1997 yılında Ortodonti doktorasını bitirerek İzmir Alsancak'ta kendi muayenehanesini açtı.

2005 yılında, Alexander Vakfı tarafından Amerika Birleşik Devletleri'ne davet edilerek kendisine 'Alexander Discipline International Instructor'(Alexander Discipline Uluslararası Eğitimcisi) ünvanı verildi. Bu yetkiyi ve ünvanı alan ilk Türk ortodonti uzmanıdır.

Digital tomografi destekli üç boyutlu implant planlanması-uygulanması ve ortodonti destekli implant uygulamaları alanında klinik çalışmaları da mevcuttur. 2010 yılında, Ortodontinin Esasları adlı kitabı, T.C.Kültür Bakanlığı tarafından tescil edilmiştir.

Evli ve bir kız evlat sahibidir.

Tedavileri

  • Gülüş Tasarımı
  • İnvisalign (Şeffaf Plak Tedavisi)
  • Diş Beyazlatma

İLETİŞİM TALEBİ GÖNDER