Kişisel Bilgiler

1972 yılında Ankara Çankaya’da doğdu. Lise öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. 2002 yılında aynı fakültenin Ortodonti Ana Bilim Dalı’nda Doktora programını bitirdi.

Doktora tezini “Nikel Titanyum Esaslı Genişletme Aygıtlarının Mikro Yapısal ve Mekanik Özelliklerinin Deneysel Olarak İncelenmesi” konusu üzerine hazırladı.

2003 yılında İstanbul Nişantaşı’nda Dr. Hakan Dönmez Ortodonti Kliniği‘ni açtı. Birçok kez Amerika ve İngiltere’deki üniversiteleri, ortodonti kliniklerini ziyaret etti

2010 yılında Ortoavrasya Ortodonti Diş Laboratuvarı’nı kurdu. Ortoavrasya 2012 yılında Japonya’da sektör lideri olan Aso International Ortodonti Diş Laboratuvarı ile ortak oldu ve Aso International Istanbul Ortodonti Diş Laboratuvarı kuruldu.

Dr. Hakan Dönmez, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin kurucu üyesidir.

Üye olduğu kuruluşlar: Türk Diş Hekimleri Birliği, İstanbul Diş Hekimleri Odası, Türk Ortodonti Derneği, Ulsulararası Ortodonti Birliği, Amerikan Ortodonti Birliği, Charles H. Tweed Uluslararası Ortodonti Araştırmaları Vakfı, EDAD (Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği) ve Genç Müteşebbisler Derneği (Junior Chamber International) 

Aikido (Japon savunma sanatı) hocasıdır ve 3. Dan’dır. Aikido’nun yanı sıra İaido (Yaydo-Japon kılıç sanatı) çalışmaları da yapmıştır. Kuyumculuk, seramik, hüsn-ü hat (güzel yazı sanatı), Osmanlıca, dalgıçlık ve Latin dansları da hobileri arasındadır.

 Evlidir ve bir çocuk babasıdır.

Tedavileri

  • Çene Estetiği
  • İnvisalign (Şeffaf Plak Tedavisi)
  • Diş Beyazlatma

İLETİŞİM TALEBİ GÖNDER