5 (2)

Dr. Özgür Evren Ersoy

Medikal Estetik
Üsküdar / İstanbul
%100 Hasta Memnuniyeti
31 Profil Ziyaretçisi
Lokasyon

Altunizade Mahallesi, Esteworld Altunizade Plastik Cerrahi Kompleksi, Kısıklı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Hakkında

1966 yılında Ankara’da doğmuştur. Orta ve lise eğitimini Bornova Anadolu Lisesi mezunu olarak tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında mezun olduştur. 

1992 yılında Diakonie Krankenhaus Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği/Stuttgart-Almanya’da staj yapmıştır.

1992–1994 yılları arasında Bartın-Amasra ilçesinde mecburi hizmetini ”Hükümet Tabibi” olarak sürdürmüş ve 2001 yılına kadar T.C. Karayolları Genel Md.’ ne bağlı olarak ”Daire Tabibi” olarak çalışmıştır.

Akupunktur eğitimine 1997 yılında International College of Acupuncture/ Colombo-Sri Lanka’ da başlamış olup, burada almış olduğu temel eğitimi tamamlayarak, D.Ac. (Diploma of Acupuncture) unvanını almış, Master eğitimini Ludwig Bolzman Institut für Akupunktur/ Viyana-Avusturya’da tamamlamıştır.

Medikal Estetik dalındaki eğitimine 1998 yılında Paris’te Dr. Jaques Le Coz ile birlikte Mezoterapi uygulamaları ile başlamış olup, daha sonra çalışmalarına özellikle BotulinumToxin(Botox), Dolgu maddeleri, Lipoliz ve Medikal Lazer uygulamaları ile devam etmiştir.

Yurtdışında almış olduğu eğitim, sınav ve diplomaları Türkiye Cumhuriyeti’nde tedavileri uygulayabilmek için yeterli görülmüş olup T.C.Sağlık Bakanlığı tarafından ”Uygulama Yetki Belgesi” verilmiştir.

Akupunktur tedavisine 1998-2000 yılları arasında Karşıyaka İzmir’de özel kliniğinde başlamış olup, 2001 yılında İstanbul Bakırköy Kızılay Tıp Merkezi Akupunktur Kliniği’ni kurmuş ve bu kurumda 2,5 yıl görev yapmıştır.

Yurtdışı ve yurtiçinde bir çok workshop ve seminerlere katılmıştır.

2006 yılında İstanbul’da uluslararası katılımlı (International Society of Aesthetics&Mesotherapy ISAM-USA, Association Medecine et Mesotherapie Esthetique AMME-FRANCE) ” I. Ulusal Mezoterapi Kongresi” nde Akupunktur ve Mezoterapi tedavisi ile ilgili sunum yapmıştır.

İstanbul Medipol Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde 14-15 Aralık 2013 ve 19-20 Nisan 2014 tarihlerinde ”Mezoterapi Eğitimi” kurs programlarında ”Eğitici Hekim” olarak dersler vermiştir.

2004 yılından 2010 yılına kadar Bakırköy’de kurmuş olduğu ACUSLIM Akupunktur ve Mezoterapi Merkezi’nde tedavilerini sürdürmüş olup, Ocak 2010’dan itibaren Estethica Bakırköy Tıp Merkezi Akupunktur Kliniği’ni yapılandırmaya başlamıştır.

2010-2012 yılları arasında bu merkezde aynı zamanda Başhekim olarak görev yapmıştır.2012-Nisan 2013 tarihleri arasında Estethica Ataşehir Tıp Merkezinde çalışmalarını sürdürmüş olan Dr. Özgür Evren Ersoy, Mayıs 2013’te Bağdat Cad. Suadiye İstanbul’da kendi özel muayenehanesini açmıştır. Mayıs 2015 itibariyle Esteworld Altunizade Plastik Cerrahi Kompleksi‘nde göreve başlamış olup halen çalışmalarını burada sürdürmektedir.

Dr. Özgür Evren Ersoy iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Deneyimler

2 Hasta Deneyimi
sebibebi MEMNUN Belirtilmedi 0 Yorum
2 yıl önce
sebibebi MEMNUN Belirtilmedi 0 Yorum
2 yıl önce

Soru&Cevap

0 Soru&Cevap 0 Soru&Cevap
Soru&Cevap bulunmamaktadır.