Kişisel Bilgiler

1960 yılında Avanos’da doğdu. 1984 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp fakültesini bitirerek yine aynı yıl ilk akupunktur çalışmalarına İsviçre’de başladı.

1985 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından görevli olarak Sri-Lanka Kolombo’daki Akupunktur akademisinde öğrenim gördü. Danimarka’nın Kopenhang şehrinde yapılan 4. Avrupa Akupunktur ve Doğal Tıp Kongresine katıldı. 1988 yılında ise Akupunktur tedavisi üzerine master yapmak için Çin’e gitti.

1990 tarihinde WFAS ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından Fransa Paris’te düzenlenen 2.Dünya kongresine davet edilip Obesite ve akupunkturla tedavisi konulu bir bildiri sundu. 25-28 Haziran 1992 tarihlerinde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen Dünya kongresinde de “Migrenin Akupunkturla Tedavisi” konulu bir bildiri daha sundu.

Dünyada son yıllarda hızla gelişen tıbbi ve estetik Mezoterapi ile selülit, lokal şişmanlığın ve yağların azaltılması üzerine Paris ve Barselona’da eğitim yaptı. 1993’de Japonya’nın Kyoto şehrinde düzenlenen III.Dünya Akupunktur Kongresine katılarak bildiri sundu.

1994 Yılında Türkiye’de yapılan Uluslararası Akupunktur Sempozyumuna Genel Sekreterlik yaptı. 1996 yılında da Amerika’nın New York şehrinde yapılan uluslararası Kongrede Obesite ve Akupunktur konusunda bir bildiri sundu.

1997 tarihinde Çin’de yapılan Dünya Akupunktur Dernekleri Federasyonu’nun kongresinde de hazır bulunmuştur. 1998 yılı Kasım ayında Brezilya’da yapılan Çin Tıbbı Kongresinde Brezilya’dan davet alan Dr.Murat TOPOĞLU obezite tedavisi konusunda konferans ve workshop yapmıştır.

12-16 Ağustos 1999 yılında Amerika’nın Las Vegas şehrinde yapılan kulak akupunktur kongresine katıldı. Burada yapılan Ulusal Kulak Akupunktur sınavını da başarı ile geçerek Amerika’da bu konuyla ilgili çalışma hakkını da kazanmış oldu. 2000 yılı mayıs ayında Fransa Lyon’da düzenlenen Kulak Akupunkturu Kongresine de katılmıştır.

2005 yılında Sağlık Bakanlığı Medikal Estetik Uygulama Sertifikasını da almıştır. (Belge No:945 Tarih 12.07.2005) 1991-2005 yılları arası Akupunktur Derneğinin Genel sekreterliğini yürütmüştür. Dr.Murat Topoğlu hali hazırda Şişli’de Akupunktur Tedavi Kliniği’nin sahibi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

2005-2012 yılları arasında da Fransa Paris’de yapılan medikal estetik kongrelerine de katılmıştır. 2014 yılından itibaren Türkiye Akupunktur Derneği başkanı seçilmiş hala başkanlığı devam etmektedir.

Halen Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış Ankara Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İstanbul Medipol ve Yeditepe Tıp Fakültelerinde Akupunktur üzerine ders vermektedir.

Tedavileri

  • PRP
  • Mezoterapi
  • 3D Lazer Lipoliz

İLETİŞİM TALEBİ GÖNDER