Doç. Dr. Tahsin Oğuz Acartürk

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Marmaris / Muğla
- Hasta Memnuniyeti
30 Profil Ziyaretçisi
Lokasyon

Kemeraltı, 116. Sokak, Marmaris/Muğla, Türkiye

Hakkında

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1995 yılında mezun oldu. Pittsburgh Üniversitesi ve Carnegie Mellon Üniversitesi’nde kas kök hücresi, doku mühendisliği ve biyomateryaller (canlının dokusu yerine geçen yapay/doğal madde) konusunda postdoctoral fellow olarak 2,5 yıl çalıştı.

1998 yılında Pittsburgh Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümüne asistan olarak girdi ve ilk üç yıl genel cerrahi alanında eğitim aldı. Travma cerrahisi, kalp ve toraks (göğüs) cerrahisi, karın cerrahisi ve damar cerrahisi konularında deneyim kazandı. Bunun ardından 3 yıl süren plastik cerrahi eğitimi aldı. Dünyaca tanınmış plastik cerrahlarla ameliyat yapma fırsatı buldu. Mikrocerrahi alanında yoğunlukla çalıştı.

Amerika’da 9 yıl kaldıktan sonra 2004’de Türkiye’ye döndü ve denkliğini aldı. Askerliğini yedek subay olarak Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde yaptı. Orada özellikle yanık tedavisi, savaş yaralanmaları ve penis onarımı konsunda tecrübesi arttı. 2007 yılında yardımcı doçent ve 2010 yılında doçent oldu.

2006 yılında Avrupa Plastik Cerrahi Derneği tarafından verilen ‘’Genç Plastik Cerrah’’ ödülünü aldı. 2007 yılında Helsinki Üniversitesi’nde mikrocerrahi, ortognatik (çene bozukluklarıyla ilgili) cerrahi ve kulak onarımları konusunda fellow olarak çalıştı.2012 yılında Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi üst uzmanlığına hak kazandı. 

2011'de Pittsburgh Üniversitesi Plastik Cerrahi bölümünde Baş Boyun Onarımları Direktörü oldu. Şu an Muğla'da hastalarına hizmet vermektedir. Diğer ilgilendiği konular estetik meme cerrahisi, işlevsel ve estetik rinoplasti (burun estetiği), yüz kırıkları, yüz felci, toraks karın ve genital bölge onarımları, yüzün estetik onarımı, el cerrahisi ve uzuv kopmalarıdır.

Deneyimler

0 Hasta Deneyimi
Deneyim bulunmamaktadır.

Soru&Cevap

0 Soru&Cevap 0 Soru&Cevap
Soru&Cevap bulunmamaktadır.