5 (26)

Doç. Dr. Süleyman Taş

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Şişli / İstanbul
%100 Hasta Memnuniyeti
85 Profil Ziyaretçisi
Lokasyon

Teşvikiye Mahallesi, Hakkı Yeten Caddesi, Fulya Terrace Center 1 No:11

Haritada Gör

Hakkında

Doç. Dr. Süleyman TAŞ, ulusal ve uluslararası plastik cerrahi deneyimi olan Türk ve Avrupa Sertifikalı Plastik Cerrah'tır. Burun Estetiği (Rinoplasti), Kulak Estetiği, Göğüs Estetiği, Botulinum Toksin, Dudak Dolgusu, Alt ve Üst Göz Kapağı Ameliyatı ve Saç Ekimi gibi birçok alanda çalışmalarını sürdürmektedir.
 
Doç. Dr. Süleyman Taş, heykel yapmayı ve resim çizmeyi kendine hobi edinmiştir.
 
13 yıldan fazla deneyimi ile 5000’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Doç. Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını İstanbul’daki muayenehanesinde görmekte ve ameliyatlarını Amerikan Hastanesi, Acıbadem Fulya Hastanesi ve İstanbul Cerrahi Hastanelerinde gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda Doç. Dr. Öğretim görevlisi olarak, tıp doktoru yetiştirmeye ve yanına fellow olarak kabul ettiği meslektaşları ile eğitime olan desteğini sürdürmeye devam etmektedir.
 
 

Özgeçmiş

2008 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden (ÇAPA) mezun oldu. 
Daha sonra uzmanlık için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda eğitime başladı.

2012 yılında yurtdışına fellowship olarak gitti.  Dr.Taş, Belçika’da Gent Üniversitesi, Coupure Centrum ve St.Lucas Ziekenhuis Hospital’ da estetik cerrahi, meme cerrahisi, mikrocerrahi ve cinsiyet değiştirme üzerine birçok ameliyat deneyimi oldu.

2013 yılında mikrocerrahi alanındaki ‘Sıçan Kasık Ada Flebi Sekonder Venöz İskemi Modelinde Siklosporin-A ve Deferoksamin’ in Tek ve Kombine Kullanımlarının İskemik Hasara Etkisi’ teziyle Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlığını tamamladı.

2013 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanlığı’nın Avrupa’da da geçerli olan yazılı ve sözlü 2 aşamalı European Board of Plastic, Reconstructive&Aesthetic Surgery (EBOPRAS) sınavının yazılı aşamasına Thessaloniki’ de sözlü aşamasına Brüksel’de girerek başarılı olmuş ve Avrupa denkliğini almıştır.

2018 yılında Doçentlik ünvanı aldı.
2017-halen - Taş Estetik Cerrahi Kliniği
2016-2017 - İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı (Yr.Doç.Dr. ve klinik sorumlusu)
2015-2016 - Medical Park Hastaneler Grubu (İstanbul)
2013-2015 - Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Uzman Doktor)

  • Dr.Taş, Yüz Gençleştirme Cerrahisi ve Mikrocerrahi üzerine 2 kitabın çevirisinde katkıda bulunmuştur. (Fasial Plastik Cerrahi-Temel Rehber. Bölüm 6: Anti-Aging ve Mikrovasküler Cerrahi Atlası-Anatomi ve Operatif Teknikler BölümVI: Uyluk Bölgesi).
  • European Association of Societies of Aesthetic Plastic Surgery (EASAPS) ın yayın organı olan ‘Aesthetic Plastic Surgery’ dergisinde hakemlik, uluslar arası bir dergi olan ‘Plastic and Aesthetic Research’ dergisinde ise editörlük yapmaktadır.


1.Uluslararası Plastik Cerrahi Derneği (ISAPS)

2.Avrupa Birliği Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kurulu (EBOPRAS)

3.Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD)

4.Estetik Plastik Cerrahi Derneği (EPCD)

5.American Society of Plastic Surgeons (ASPS)

Hasta Yorumları

27 Hasta Yorumu
lit-e MEMNUN Belirtilmedi 0 Yorum
2 ay önce
b.m.m. MEMNUN Belirtilmedi 0 Yorum
10 ay önce

Videolar

Soru&Cevap

490 Soru&Cevap 490 Soru&Cevap
Tugi66
1 yıl önce
Burun ucu ameliyati

Merhabalar burun ucum biraz genis duruyor ve bu halinden cok olmasada...

artikyeter
1 yıl önce
Ameliyat sonrası yamulma

Ortalama 1.5 yıl önce bir burun ameliyatı geçirdim şimdi burun ucunda...

Makale&Haberler

Burun Estetiği
Burun Estetiği 11 ay önce
2865
11 ay önce