Prof. Dr. Serdar Nazif Nasır

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Çankaya / Ankara
- Hasta Memnuniyeti
30 Profil Ziyaretçisi
Lokasyon

Söğütözü Mahallesi, Söğütözü Caddesi, Koç Kuleleri No.2

Hakkında

1996’da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini 1996-2002 yıllarında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda tamamladı.

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında 2002-2009 yılları arasında çalıştı. 2009'da ise Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda hizmet vermeye başladı ve  2011 yılında Doçent ünvanını aldı.

2006-2008 yılları arasında ABD’de Ohio, Cleveland’taki Cleveland Clinic’te Amerikan Birleşik Devletlerin İlk, dünyanın ise ikinci yüz naklini yapan Dr Siemionow ile birlikte kompozit doku nakilleri üzerinde çalışmalarda bulundu.

2012 yılında Türkiyenin 2., dünyanın ise tam yüz nakilleri içerisinde 3. yüz naklini yaptı ve toplamda ise 22. Yüz naklini başardı. Bu yüz nakli ile eş zamanlı olarak, dünyanın ilk dört uzuv nakli başkanlığını yaptığı geniş bir ekip tarafından Hacettepe Üniversitesinde gerçekleştirildi.

31 ve 32. Ulusal Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kongrelerinde deneysel ve klinik uzman yarışmalarında ikincilik ödülleri kazandı. Halen el cerrahisi doktora çalışmalarına devam etmektedir.

 American Society of Reconstructive Microsurgery, Plastic Surgery Research Council, Turk Plastik, Rekonstrük ve Estetik Cerrahi Derneği, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği ve Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahi Derneği üyesidir.

Deneyimler

0 Hasta Deneyimi
Deneyim bulunmamaktadır.

Soru&Cevap

0 Soru&Cevap 0 Soru&Cevap
Soru&Cevap bulunmamaktadır.