Doç. Dr. Mehmet Veli Karaaltın

Şişli / İstanbul
- Hasta Memnuniyeti
30 Profil Ziyaretçisi
Lokasyon

Levent Mahallesi, Büyükdere Caddesi, 201, Şişli/İstanbul, Türkiye

Hakkında

1972'te  Kerkük- Irak’ta doğdu. İlkokul eğitimine ABD'de Klondike-Elemantary School‘da başlamış ve daha sonra ailevi nedenler ile Kaliforniya eyaletinde “Los Angeles” şehrine taşınmıştır.

1985 yılında, ailesi ile birlikte tekrar Irak –Kerkük şehrine geri döndü. Lise eğitimine Musul kentinde  “Al-Sharkiye” Erkek lisesine gider. ve sonra  Üniversiteye Giriş Sınavında tüm ülke çapında ikinci olaarak Musul Üniversitesi Tıp Fakültesinde giriş hakkını kazandı. Irak’ta ki savaştan dolayı ailesi ile birlikte anavatanı olan Türkiye’ye göç eder.

“Cerrahpaşa Tıp Fakültesi” İngilizce Tıp eğitimi programına başlad ve mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde Uzmanlık eğitimine başladı. Uzmanlık eğitiminde Almanya Yena kentinde Carl Zeiss sponsorluğunda üç ay boyuncaTemel Mikro Cerrahi eğitimi almıştır.

2004 yılında uzmanlığını aldıktan sonra Özel Çapa Hastanesi’nde Plastik Cerrah olarak hizmet vermeye başladı. Daha sonra Huzur Hastanesi’ne ortak olmuş ve Plastik Cerrah olarak da görev yapmıştır.

İleri düzeyde el cerrahisi, doku nakli ve mikro cerrahi ile ilgilendiği bu dönemin ardından Medical Park Bahçelievler Hastanesi’nde Dr. Günay Çavdar ile birlikte ileri düzey mikro cerrahi ve plastik cerrahi uygulamalarını yaklaşık 3 yıl sürdürdü.

2010 yılında Bezmialem Üniversitesi’nde Yard. Doç. Dr. Olarak göreve başladı. 2013 yılında da Doçentlik sınavında başarılı oldu.

Bezmialem Üniversitesi’ndeki görevi esnasında Acıbadem Labmed, Bezmialem Üniversitesi ve T.C. Sanayi Bakanlığı’nın ortak yürttüğü “Biyokemik” projesinin yöneticiliğini üstlendi.

2014 yılından itibaren Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nde görev yapmaktadır.  

Uluslararası dergilerde 25 bilimsel makalesi yayınlanmıştır. Springer’de basılan burun estetiği ile ilgili Advanced Aesthetic Rhinoplasty Art, Science and New Clinical Techniques kitabında bölümü bulunmakta ve Hacettepe Üniversitesi tarafından yayınlanan Yarık Damak ve Dudak kitabında Damak ve Fistül Onarımlarında Yakın ve Uzak Flepler konulu bölümün yazarlığını yapmıştır.

2012 yılında EBOPRAS(Avrupa Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Yeterlilik Sınavı) hem yazılı hem sözlü sınavda başarı elde etmiştir ve Avrupa Birliği bölgesinde ameliyat yapma hakkı elde etmiştir.

İleri düzey İngilizce ve Arapça konuşan Dr. Karaaltın; Kulak, Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ayeşgül Batıoğlu Karaaltın ile evliliğinden Mehmet Kaan ve Ayşe Büke isimli iki çocuk sahibidir.

Deneyimler

0 Hasta Deneyimi
Deneyim bulunmamaktadır.

Soru&Cevap

0 Soru&Cevap 0 Soru&Cevap
Soru&Cevap bulunmamaktadır.