Doç. Dr. Emel Erdal Çalıkoğlu

Çankaya / Ankara
- Hasta Memnuniyeti
1 Profil Ziyaretçisi
Lokasyon

Ankara, Balgat Mahallesi, Memorial Ankara Hastanesi, Çankaya, Türkiye

Haritada Gör

Hakkında

Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi'nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimi aldı. Uzmanlığını Dermatoloji Anabilim Dalı (AD)'da yaptı.

1999 yılında Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji AD'nı kurdu. 1999 yılında Dermatoloji alanında Türkiye Klinikleri Ulusal Bilgi yarışmasında ikinci oldu. Aynı sene "Behçet hastalarında homosistein düzeyinin değerlendirilmesi" isimli projesiyle Türk Dermatoloji Derneği'nin proje destek ödülünü aldı.

2000 yılında yardımcı doçent ünvanı aldı. Cenevre Üniversite Hastanesinin Dermatoloji AD'na eğitim almak üzere gitti. Bir yıl süre ile hem laboratuvar araştırmaları yaptım hem de klinik çalışmalara katıldı. Videodermatoskopi ( vücut ben haritasının çıkarılması), lazer cerrahisi, deri allerjileri, kozmetik dermatoloji ve çocuk dermatolojisi alanlarında özel eğitimler aldı.

2003 yılında doçent oldu. 2004 yılında Ankara Özel Mesa Hastanesi Dermatoloji Bölümü'nü kurdu. 2010-2013 yılları arasında Ankara Özel TOBB-ETÜ Hastanesinin Dermatoloji Bölüm Başkanı olarak hizmet verdi.

2013'ten beri özel muayenehanesinde hizmet vermektedir. 2014 Şubat ayından beri de Ankara Memorial Hastanesi'nde çalışmaktadır.

Türk Dermatoloji Derneği Mesleki Sorunlar Çalışma Grubu'nun kurucusudur. 2010-2012 yılları arasında Türk Dermatoloji Derneği Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

28 tane uluslararası olmak üzere 100'ün üzerinde bilimsel yayını bulunmaktadır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası kongrede konuşmacı ve oturum başkanı olarak görev aldı. 

Çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Evli. İki çocuk sahibidir.

Hasta Yorumları

0 Hasta Yorumu
Hasta yorumu bulunmamaktadır.

Soru&Cevap

0 Soru&Cevap 0 Soru&Cevap
Soru&Cevap bulunmamaktadır.