0 (0)

Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya

Göz Hastalıkları
Çankaya / Ankara
%100 Hasta Memnuniyeti
12.685 Profil Ziyaretçisi
Lokasyon

Kavaklıdere Mahallesi, Dünyagöz Hastanesi - Ankara Şubesi, Tunus Cd., Çankaya/Ankara, Türkiye

Hakkında

Ankara Fen Lisesi’ni birincilikle bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Bölümü’nden 1998 yılında başarıyla mezun olmuştur. Ardından Göz Hastalıkları ihtisasını Ankara Başkent Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yabancı doktorların çalışabilmesi için gerekli olan USMLE sınavlarını tamamlayarak ECFMG sertifikasını almış ve klinik üst-ihtisasa kabul edildiği Cincinnati Üniversitesi’nde Dr. Dwight Kulwin ve Dr. Robert Kersten yönetiminde 2006-2008 yılları arasında 2 yıllık oküloplastik, orbital ve rekonstriktif cerrahi üst ihtisas eğitimini tamamlamıştır. 2008-2009 yılları arasında 1 sene daha aktif olarak çalışmıştır.  Ohio eyaletinde serbest hekimlik yapmasına olanak sağlayan lisans tarafına verilmiştir.

Dr. Çetinkaya 2009 senesinde University of Cincinnati’de Dr. Karl Golnik yönetiminde nöro-oftalmoloji kliniğinde 6 aylık ilave üst-ihtisas çalışmasının ardından Türkiye’ye dönmüştür. Başkent Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Oküloplastik Cerrahi Birimi’ni kurarak akademik çalışmalarına devam etmiştir.  2011 yılında Göz Hastalıkları Doçenti ünvanını almıştır.

Avrupa Oftalmoloji Uzmanlığı sınavını da geçerek FEBO (Fellow of European Board of Ophthalmology) ünvanı almıştır.

2011 yılından itibaren Dünyagöz Ankara Hastanesi’nde çalışmalarına devam etmektedir. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde 40’ın üzerinde makalesi yayınlanmış ve genellikle yurtdışında olmak üzere 100’den fazla davetli konuşma, kurs eğitmenliği ve bilimsel sunum yapmıştır. Yazıları 150’den fazla uluslararası atıf almıştır. Ayrıca 2 uluslararası, 1 ulusal kitap bölümü yazmış ve 2 kitap bölümünü Türkçe’ye çevirmiştir. Dr. Çetinkaya çok sayıda uluslararası ve ulusal derginin bilimsel hakemliğini yapmaktadır.

Eğitime olağanüstü katkı, en iyi tıbbi video sunumu, en iyi tıbbi fotoğraf sunumu, en iyi serbest tebliğ, en iyi poster sunumu, en iyi makale gibi pek çok mesleki ödülü bulunan Dr. Çetinkaya American Academy of Ophthalmology, American Society of  Ophthalmic Plastic Reconstructive Surgery, European Society of  Ophthalmic Plastic Reconstructive Surgery, Türk Oftalmoloji Derneği başta olmak üzere pek çok mesleki kuruluşun üyesidir. Dr. Çetinkaya evlidir ve 2 çocuk babasıdır.

Göz kapakları ve göz çevresindeki dokuların kozmetik ve yapısal bozukluklarını düzeltmeye odaklanan Oftalmik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi konusunda uzmanlaşmıştır. Dr. Çetinkaya’nın başlıca uzmanlık alanları arasında göz kapağı düşüklükleri, kapak şekil bozuklukları, kozmetik kapak problemleri, aşırı göz yaşarması, göz kapağı ve göz çukurundaki tümörler, tiroid hastalığına bağlı göz problemleri ve protez göz ameliyatları yer almaktadır. Ayrıca cerrahi dışı yöntemlerle göz kapağı ve çevre dokuların gençleştirilmesine yönelik uygulamalar (botoks, dolgu, PRP, lazer, radyofrekans vb) yapmaktadır.

Deneyimler

0 Hasta Deneyimi
Deneyim bulunmamaktadır.

Soru&Cevap

0 Soru&Cevap 0 Soru&Cevap
Soru&Cevap bulunmamaktadır.