Hastane Tipi
Şehir

Devlet Hastanesinde Gülüş Tasarımı

Son güncelleme: 07 Aralık 2019

Haber7'nin Anadolu Ajansı kaynaklı haberine göre kamu hastanelerinde geçen yıldan bu yana uygulanan "zirkonyum kaplama" tekniği sayesinde emekliler 108, çalışan SGK'liler 118 liradan başlayan fiyatlarla "bembeyaz" gülüşe sahip olabilecek.

Devlet Hastanesinde diş estetiği

Bornova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Esra Aladağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sosyal yaşamda güzelliklerin "bir gülümseme" ile başladığını, bu nedenle "estetik diş tasarımının" büyük önem taşıdığını belirtti.

İmplant, diş beyazlatma, lazerle, diş eti cerrahisi ve son olarak da çok popüler hale gelen zirkonyum kaplamayı uygulamaya geçirdiklerini dile getiren Esra Aladağ, vatandaşların en uygun fiyata estetik diş hizmetlerinden faydalanabildiğini kaydetti.

Devlet Hastanesinde Diş Estetiği

Esra Aladağ, birçok ünlünün kullandığı zirkonyum kaplamanın, ışık geçirgenliği bulunduğunu, alerjik reaksiyon oluşturmadığını, biyouyumluluk sağladığını belirterek, "Bilgisayarlı yazılım teknolojisi sayesinde, küçültülmüş dişe son derece uyumlu olan bu uygulama, kurumumuzda emeklilere 108 liraya, SGK'lılara ise 118 liraya yapılabiliyor.

Zirkonyum

Zirkonyum kaplama fiyatları bir tek diş için piyasada 400 liradan başlıyor, 2 bin liraya kadar ulaşabiliyor.

Bugün kamuda sağlanan imkanlarla estetik bir gülüş hayal olmaktan çıktı." dedi.

"Sevgilisi veya eşi için güzel gülümsemek isteyenler var"

Zirkonyum kaplama tekniğini uygulayan Diş Hekimi Aykan Uyar ise hastaların genelde "fonksiyon kaybı" veya "estetik" gerekçelerle diş hekimi koltuğuna oturduğunu belirtti.

"Eşim, sevgilim dişlerimi beğenmiyor" diyen çok sayıda hastalarının bulunduğunu belirten Diş Hekimi Aykan Uyar, "Zirkonyum kaplama eskiden çok maliyetli bir işti, şimdi hastalarımız minimal ücretle isteklerine kavuşuyor." diye konuştu.

Zirkonyum kaplama uygulamasının metal destekli kron köprü ile hemen hemen aynı sürede tamamlandığına işaret ederek, "Belki zirkonyum kaplama işlemi 1-2 gün daha uzun sürebilir, bir hafta ya da 10 günde tamamlanabilir.

Ama sonuç tatminkar oluyor ve hastalarımız artık daha rahat hareket edebildiklerini söylüyor." ifadelerini kullandı.

devlet hastanesinde diş estetiği

Öncesi ve sonrası çok farklı

Zirkonyum kaplama yaptıran 41 yaşındaki Gökhan Dumlupınar, 10-11 yaşında geçirdiği bir kaza nedeniyle üst dişlerini kaybettiğini, bu nedenle diş hekimine çok sık başvurduğunu dile getirdi.

Protezlerini yenilettiğini ve çok da memnun kaldığını dile getiren Dumlupınar, uygulama öncesi ve sonrasının hem estetik, hem de fonksiyonellik açısından büyük fark taşıdığını anlattı.

Dumlupınar, 3 dişine yapılan zirkonyum kaplama için 340 lira ödediğini, piyasada aldığı fiyatın ise diş başına 800 lira olduğunu kaydetti.

Kaynak: Haber7