Sırala
08 June 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

Tüp Mide ameliyatı oldum sonrasında da karın germe

Merhabalar; Hayatım boyunca kilo problemi çeken biri olarak mart 2014 te Sleeve gastrektomi (Tüp Mide) ameliyatı oldum. Düzenli spor ve beslenme alışkanlığıma dikkat ederek ideal kiloma indim ama göbek bölgemde fazlalık hep vardı.

Bu arada Ameliyattan çok korkan biriyimdir. Önceleri görüntü kaygısındandır diye düşünürken zaman geçtikçe sporla birlikte karın bölgemde deri sarkması belirgin bir şekil almaya başladı ve tıbbi sorunlarda yasamaya basladım (karında sıcaktan ve deri katlanmasından kaynaklı kızarıklıklar vb)

İste bunları yaşarken hala ameliyattan korkan biriydim ve abdominoplasti (karın germe) ameliyatını düşünmek son tercihimdi.

Yorum Yaz 0 Yorum
08 June 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

Doktor Candan Bey’le yollarımız kesişti

Bu durumlarımı çalışma arkadaşımla muhabbet ederken paylaşınca bana operasyon için çok buyuk destek verdi ve işte o zamandan sonra Doktor Candan beyle yollarımız kesişti.

Kendisiyle ilk görüşmemizde kafamda yüzlerce ve deli sorular vardı ama en büyüğü de acaba ben mi kafamda büyütüyorum gerek var mı bu operasyona düşüncesi… Uzun uzun konuştuk, bana gerekli tıbbı durumları düşüncelerimi ve ne istediğimi sordu. Sabırla beni dinledi ve kaygılarıma, korkularıma çok dikkatli bir o kadar da gerçekçi cevaplar verdi.

Düşünme sürecine girdim ve bu süreçte tüm hayatım boyunca oluşan kilolardan kurtulduktan sonra karnımın bu şekilde olmaması gerektiğine ailemin de desteğini alarak karar verdim.

Yorum Yaz 0 Yorum
08 June 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

2. görüşme ameliyattan öncesi ve sonrası nasıl olacak diye konuştuk

İkinci görüşmemiz daha amaca yönelik ameliyat öncesi ve sonrası süreçler hakkında konuşmakla geçti. Ve artık her şey kafamda netleşmeye başladı.

Operasyon tarihi için ortak bir karara vardık. Tarihim 16 Aralık 2016 idi.

Ameliyat öncesi Doktor Candan beyin dediği her şeyi yaptım. O ameliyattan korkan ben 16 aralık sabahı hastanede çok enerjik ve gezmeye gider gibi ameliyathaneye gittim. Ailemden herkes bu duruma şaşırmıştı. Bunun sebebi doktoruma inanmış ve güvenmiş olmamdı.

Yorum Yaz 0 Yorum
08 June 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

Ve ameliyat...

Gözlerimi açtım ve uyanmıştım, her şey bitmiş olmalıydı. Karnıma bakmaya korkuyordum ama baktığımda ameliyat sonrası ödemler olduğu halde dümdüz bir karına sahiptim.

Tüm bel bölgem yani belim çepeçevre fazlalık karın derimden kurtulmuş aynı zamanda karın kaslarım sağa ve sola esnediği için pilikasyon dedikleri kasların dikimi yapılmıştı.
Serviste kaldığım süre boyunca hemşirelerden yardımcı personellere kadar herkes işin bilincinde ve doğru müdahalelerle çok rahat bir süreç geçirdim.

Yüzlerce yerde okudum ve belki binlerce karın germe ameliyat öncesi ve sonrası resimlere baktım. Hep bir kıyas içinde geçti bu sürecim. Kimi resimlerde eğri dikim vardı , kimisinde zımba tarzı kötü dikimler gördüm. Ama bana yapılan uygulama tüm bel çevrem olduğu halde dümdüz ve kusursuz duruyordu. tahmin ettiğimin çok çok ötesinde bir sonuç almıştım.

Yorum Yaz 0 Yorum
08 June 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

3 ay sonra...

Ve daha 3 ay olduğu halde… Pansumanlarım ve kontrollerim çok düzenli , sorunsuz bir şekilde devam ediyor.

Hayatımda ilk defa bir doktor hakkında yorum yazıyorum ve bu yorumu yazmazsam haksızlık olacağını düşündüm. Doktor Candan Mezili’nin öncelikle insancıl yaklaşımı, güven verici bilgi ve becerisi sayesinde şuanda istediğimden çok daha iyi bir görünüme sahibim.

Yorum Yaz 2 Yorum
tugrultugrul 11 June 2018

Ben yeni tüp mide ameliyatı oldum hala çok şişman görünüyorum. Belli bir süre sonra değilecek deniliyor. Çok yeniymiş daha acaba tüp mide ameliyatından ne kadar sonra zayıfladınız ve ne kadar sonra estetik yaptırdınız?

serminnn 11 June 2018

Merhaba Tüp mide ameliyatı olduğunuzu da söylemişsiniz ben de olmak istiyorum 130 kiloyum. Ama korkuyorum. Acaba o konudaki deneyiminizi aktarmanız mümkün mü? Nerede oldunuz ne kadar sürede kilo verebildiniz?

Tedaviyi gerçekleştiren doktor
Op. Dr. Candan Mezili Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Hasta Yorumunu Göster
Hasta Yorumu Doktor Candan Mezili’nin öncelikle insancıl yaklaşımı, güven verici bilgi ve becerisi sayesinde şuanda istediğimden çok daha iyi bir görünüme sahibim. Hasta Yorumunu Gizle
Karın Germe Soru/Cevapları
Tümünü Gör
Karın Germe Bilgi 36 doktor cevapladı
karın germe ve çatlaklar 19 doktor cevapladı
Karın Germe düşünüyorum 7 doktor cevapladı
Doktora Sor Doktora Sor