Sırala
01 September 2019
Tedaviden 4 ay sonra

Tek pişmanlığım bu ameliyatı daha önceden olmamış olmak!

Merhaba 5,5 ay oldu ameliyat olalı 136,5 kilo ile başlamıştım şuan 92,5 kiloyum. Bu kadar olacağını tahmin etmiyordum. Şuan bulantı, kusma, halsizlik gibi şikayetlerim yok. Hasta destek toplantılarına mutlaka katılıyordum. Bu toplantılarda motive oluyorduk; hangi yolda olduğumuzu, nereden gelip nereye gittiğimizi hatırlıyorduk.Bikere her şeyden önce kendimizi yalnız hissediyorduk, özellikle de etrafımızda böyle problemi olan insanlar yoksa. Ama buraya geldiğimizde birbirimizle sıkıntılarımızı paylaşarak birbirimize destek oluyorduk.Ben bu ameliyatı olmadan önce gittiğim doktorlara mutlaka şunları sordum: Kaç yıldır bu ameliyatı yapıyorsunuz? Kaç hastayı ameliyat ettiniz? Bunların kaçında kaçak oluştu? Türkçapar'a gittiğimde de bu soruları sordum ve o da açık yüreklilikle benimle paylaştı. Kendisinin hata oranı çok düşük.

Türkçapar'ı youtube'ta gördüğümde bile ona ameliyat olmam gerektiğini hissetmiştim çünkü beni ameliyat edip bırakacak bir doktor değil, ameliyattan sonraki süreçte de yanımda olabilecek bir doktor arıyordum. Gerçekten tam da beklediğim gibi oldu.

 

Yorum Yaz 0 Yorum
Tedaviyi gerçekleştiren doktor
Prof. Dr. Ahmet Türkçapar Obezite ve Metabolizma Cerrahisi Uzmanı Hasta Yorumunu Göster
Hasta Yorumu Burada bir ekip var, profesyonellik var, işinin ehli insanlar var. Beni en çok etkileyen bu olmuştu. Kendisine her şey için çok teşekkür ederim. Hasta Yorumunu Gizle